رویدادها و تازه‌ها

یاسر خیر:فیلم های بی پرده مظلوم هستند

یاسر خیر:فیلم های بی پرده مظلوم هستند

یاسر خیر کارگردان فیلم مستند «آهستگی» مستند برگزیده هیات داوران بخش مستند جشنواره فیلم سلامت در گفت و گو با ستاد خبری جشنواره گفت: خوشحالم که هیات داوران این فیلم را دید و نظر ویژه ای به آن داشت.

وی ادامه : در جشنواره فیلم سلامت و تمام جشنواره هایی که به صورت موضوعی فیلم ها را داوری می کنند؛ یک نکته بسیار مهم وجود دارد ، آن هم این است که در این جشنواره اصولا دو دسته فیلم حضور پیدا می کنند.

خیر افزود : دسته اول فیلم هایی که به اصطلاح نُرم ترند و بیشتر مورد توجه قرار می گیرند و دسته دوم فیلم هایی که بی پرده تر صحبت می کنند و همیشه در جشنواره ها مظلوم هستند. کاش مسوولین جشنواره ها به این نکته برسند برای پیشرفت فرهنگی جامعه باید همه فیلم در کنار هم قرار بگیرند.

در خلاصه این فیلم آمده است که: تشخیص بیماری ام .اس برای رضا ، باعث ایجاد تنش درزندگی مشترکش با فرزانه میشود.این تنش با ورود سایراعضای خانواده به آهستگی به بحران بدل میگردد. تصمیم به جدایی یا ماندن، آخرین انتخاب آنها پس از 26 سال زندگی مشترک است

سومین جشنواره ملی فیلم سلامت، توسط موسسه ی آوای هنر از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با هدف نمایش آثار ایرانی با محوریت نقش سلامت در زندگی انسان و با شعار سلامت از تاریخ یک تا پنجم شهریور 97 به دبیری محمد کیاسالار برگزار شد.