رویدادها و تازه‌ها

داروغه زاده: فرهنگسازی در حوزه سلامت زودبازده نیست

داروغه زاده: فرهنگسازی در حوزه سلامت زودبازده نیست

‎عضو شورای سیاست‌گذاری سومین جشنواره فیلم سلامت گفت: جشنواره فیلم سلامت در طی سه سال برگزاری، علاوه بر جذب مخاطبانی از نسل‌های قدیم و جدید، توانسته نظر مخاطبان فیلم‌های مستند، کوتاه و دانشجویی را نیز به خود جلب کند که این مهم به معنای عمل به رسالت خویش است.

‎ ابراهیم داروغه‌زاده، عضو شورای سیاست‌گذاری و یکی از داوران بخش سینمایی سومین جشنواره فیلم سلامت در گفت‌وگو با خبرنگار ستاد خبری این جشنوراه، تاکید کرد: جشنواره فیلم سلامت یکی از بهترین جشنوراه.های سینمایی در ایران است که موضوع خاصی را به نمایش می‌گذارد. خوشبختانه این جشنواره موفق شده هر سال بیش از سال گذشته خود، توجه مخاطب را جلب کند.

‎به گفته‌ او خوشبختانه با همکاری رسانه ها پایه‌های درستی برای این جشنواره بنیان گذاشته شده است و امروز شاهد این هستیم که در رتبه‌بندی سازمان سینمایی در مورد جشنواره‌ها،جشنواره فیلم سلامت، همواره بالاترین رتبه‌ها را کسب می‌کند.
‎داروغه‌زاده افزود: از منظر تمامی شاخص‌ها، چه از لحاظ حرفه‌ای و چه از لحاظ
‎تخصصی، جشنواره فیلم سلامت تا کنون توانسته به اهداف خود دست پیدا کند.

‎او درباره جدی‌ترین هدف این جشنواره نیز بیان کرد: مهمترین هدف جشنواره فیلم سلامت در تمامی این سه سال، جلب نظر اهالی حوزه فرهنگ و هنر و البته رسانه به مسئله مهم سلامت بوده است.

‎متولی نظارت و ارزشیابی سازمان سینمایی در ادامه صحبت‌های خود اظهار کرد: امروز سینماگران می‌توانند در تمامی حوزه‌های عرصه مهم سلامت، با فعالان این حوزه ارتباطات برقرار کنند و از آنان کمک بگیرند تا فیلم خود در حوزه پزشکی را با رعایت شاخص‌ها به سرانجام برسانند و به مخاطبان آدرس غلط ندهند.


‎داروغه‌زاده با بیان اینکه تاکنون بدون هیچ بی‌نظمی جشنواره سلامت برگزار شده است، گفت: جشنواره فیلم سلامت در طی این سه سال توانسته علاوه بر مخاطبان از نسل های قدیم و جدید نظر مخاطبان فیلم‌های مستند، کوتاه و دانشجویی را نیز به خود جلب کند که این یعنی توانسته در عمل به رسالت خود موفق باشد.

‎دبیر دوره های پیشین جشنواره فیلم سلامت درباره پیش‌بینی خود از دوره‌های بعدی برگزاری جشنواره و تاثیر آن بر ایجاد سلامت نیز گفت: جشنواره سلامت جزو حرکت‌های زود‌بازده نیست و برای به ثمر نشستن آن باید شاهد طی شدن روندی تدریجی باشیم، اما قطعا شاهد رشد آن خواهیم بود.

‎داروغه‌زاده در پایان با اشاره به همکاری فعالان دو حوزه سینما و سلامت اظهار کرد: همین الان بسیاری از فیلمسازان زمانی که سناریو خود را به سازمان سینمایی می‌آورند اگر مضمون طرح و فیلمنامه آنان به حوزه سلامت مرتبط باشد با توجه به ارتباطی که میان این دو حوزه شکل گرفته از نظرات کارشناسان مجرب حوزه برای رعایت شاخص‌ها و بهتر شدن کار خودکمک می گیرند که این بیانگر ایجاد تعامل بین این دو حوزه است.