رویدادها و تازه‌ها

نگاه نوی "دختران زمستان" به اهدا کننده عضو

نگاه نوی "دختران زمستان" به اهدا کننده عضو

به گزارش ستاد خبری سومین جشنواره فیلم سلامت، کتایون نجفی زاده مدیر عامل انجمن اهدای عضو ایران در برنامه «یک فیلم یک پزشک» به نقد و بررسی فیلم دختران زمستان به کارگردانی بهزاد خداویسی پرداخت.

به گفته او نگاه و فلسفه کارگردان این فیلم برای من بسیار جالب بود، چرا که تا پیش از این در همه فیلم‌های سینمایی فردی که اعضای خود را اهدا می کند انسانی است با پیشینه بسیار خوب اما در اینجا با افرادی روبه رو هستیم که شاید پیشینه قابل توجهی نداشته باشد و چنین مطلبی برای من به عنوان یک مخاطب آن بسیار جذاب و ديدني بود.

او ادامه داد: هرچند که که در بخش کوتاهی به مسئله اهدای عضو پرداخت ولی این مطلب کاملا با مشاوره پزشکی و به درستی انجام شده است.
نجفی زاده تاکید کرد: در هر موضوعی که فیلمی ساخته می شود باید تحقیقات آن به ویژه اگر موضوعی پزشکی در میان است به خوبی انجام شود چرا که می تواند در ذهن افراد تاثیر شگرفی بگذارد.
او همچنین به تفاوت میان مرگ مغزی و کما اشاره کرد و گفت: وقتی شخصی دچار مرگ مغزی تنها دو هفته فرصت برای اهدای عضو وجود دارد چرا که وقتی عضوی میمیرد به تدریج بافت های آن بافت سالم دیگر اعضا را از بین می برد.


مدیرعامل انجمن اهدای عضو ایران گفت نباید فراموش کنیم که اطلاع رسانی به فردی که عزیزش در این شرایط سخت است بسیار مشکل است و اگر تصمیم بگیریم چنین کاری کنیم دچار مشکل می شویم بنابراین فرهنگ سازی پیش از وقوع اهمیت ویژه ای دارند.

گفتنی‌ست فیلم سینمایی دختران زمستان به کارگردانی بهزاد خداویسی فیلم اجتماعی است که به مضمون اهدای عضو می پردازد و در سومین جشنواره فیلم سلامت اکران و با استقبال رو به رو شد.