رویدادها و تازه‌ها

همکاری رسانه ها با جشنواره بی نظیر بود

همکاری رسانه ها با جشنواره بی نظیر بود

بشیر جعفری‌نیا مسئول رسانه‌های دیداری و شنیداری همکاری رسانه‌ها با این دوره از جشنواره را مناسب ارزیابی کرد و توضیح داد: رادیو سلامت یک برنامه 45 دقیقه‌ای و 3 برنامه 10 دقیقه‌ای را در طول روز جشنواره به شکل مستقیم پخش کردند که گفت‌وگوهایی نیز صورت گرفت. 

او ادامه داد: هم‌چنین شبکه‌های دو و نمایش در باکس‌های 20 دقیقه‌ای هر روز پخش برنامه داشتند که از قبل تولید می‌شد. برنامه یک فیلم، یک پزشک نیز از شبکه چهار سیما پخش می‌شود که پوشش خوبی داشتند. باشگاه خبرنگاران جوان، شبکه خبر و بخش‌های مختلف خبری سازمان صداوسیما اعم از تصویری و رادیویی نیز به گفت‌وگوهای خوبی حول موضوع سلامت در محل برگزاری جشنواره سلامت پرداختند. هم‌چنین شبکه افق، برنامه در شهر و هر برنامه‌ای که در شبکه‌ای مختلف به موضوع سلامت مرتبط است مانند برنامه نما شبکه دو سیما نیز به پوشش رسانه‌ای پرداختند. 

او تعامل هنرمندان با رسانه را مثبت ارزیابی کرد و درباره رویکرد جشنواره سلامت عنوان داشت: باید همه رسانه‌های مکتوب دیداری و شنیداری بدون چمشداشت در حوزه سلامت فعالیت کنند به دلیل این که موضوع سلامت به همه ما ربط دارد از سرماخوردگی کوچک گرفته تا بیماری‌های پیچیده که باید وقت و انرژی گذاشته و هزینه کنیم. 

سومین جشنواره ملی سلامت توسط موسسه آوای هنر از سوی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی با هدف نمایش آثار ایرانی با محوریت نقش سلامت در زندگی انسان و با شعار سلامت از تاریخ یک تا پنجم شهریور 97 به دبیری محمد کیاسالار در حال برگزاری است و فردا طی مراسمی در تالار وحدت به کار خود پایان می‌دهد.