رویدادها و تازه‌ها

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی: هر چه سواد سلامت مردم را ارتقا دهیم، به پیشگیری کمک کرده ایم

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی: هر چه سواد سلامت مردم را ارتقا دهیم، به پیشگیری کمک کرده ایم

دکتر قاضی زاده هاشمی گفت: هر چقدر ما بتوانیم سواد سلامت مردم را ارتقا ببخشیم حتما به امر پیشگیری کمک می کند.

دکتر سید حسن قاضی زاده هاشمی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با حضور در سومین جشنواره فیلم سلامت و در گفت و گو با ستاد خبری جشنواره گفت: فیلم های بسیار جذابی در این جشنواره حضور دارند، از جمله مستندی در خصوص بیماری اتیسم... فکر می کنم هر چقدر ما بتوانیم سواد سلامت مردم را ارتقا ببخشیم حتما به امر پیشگیری کمک می کند و رسالت اولیه ما پیشگیری است. بنابراین هم رسانه، هم اهالی هنر و کسانی که در حوزه فرهنگ توانمندی هایی دارند، می توانند به مردم عزیز کشور ما کمک کنند.

وی افزود: هنر ما در پیشگیری است و نه توسعه بیمارستان ها. باید کاری کنیم کمتر مبتلا شویم و در عین حال باید فکر کنیم قبل از هر کسی، خودمان از خودمان مراقبت کنیم.

وزیر بهداشت در خصوص مطالباتی که در زمینه لزوم سرمایه گذاری بیشتر در حوزه فرهنگ مطرح می شود، عنوان کرد: این موضوع نیازی به حساب و کتاب ندارد. هر چقدر ما در ایران و جهان مشکل داریم، به خاطر کم توجهی به فرهنگ و یا ضد فرهنگی عمل کردن و رفتار کردن است. در حوزه ارتقای فرهنگی هر کس به هر شکلی تلاش کند، بسیار ارزشمند است.

 

سومین جشنواره فیلم سلامت به دبیری دکتر محمد کیاسالار و به میزبانی پردیس چارسو، امروز، دوشنبه، پنجم شهریورماه آخرین روز برگزاری خود را پشت سر می‌گذارد.