رویدادها و تازه‌ها

افشین لیاقت: بخش فرهنگی سلامت نیازمند تقویت است

افشین لیاقت: بخش فرهنگی سلامت نیازمند تقویت است

افشین لیاقت کارگردان مجموعه برنامه تلویزیونی شفا در بخش تلویزیونی جشنواره در گفت‌وگو با ستاد خبری سومین جشنواره فیلم سلامت به مراحل ساخت این مجموعه اشاره کرد و گفت: در زمستان امسال برنامه‌ای ساختیم به نام شفا که دو هدف داشت، اول بالا بردن فرهنگ سازی سلامت عمومی و دوم جمع آوری کمک و مشارکت اجتماعی برای ساخت ساختمان امام حسن مجتبی که در داخل بیمارستان مسیح دانشوری واقع است.
او در مورد عوامل و مراحل ساخت این مجموعه اظهار کرد: مرجان بیات، سردبیر، علی اکبر کریمی، تهیه کننده و محمد سلوکی، مجری برنامه هستند که ما با راه انداختن یک اتاق فکر و استقرار یک کمپ در داخل بیمارستان کار را آغاز کردیم. روال بر این شد که موضوع هر قسمت را از موضوعاتی که در خود بیمارستان به صورت تخصصی روی آن‌ها کار می‌شود انتخاب کنیم. 
این کارگردان درمورد بخش معنوی این مجموعه بیان کرد: نگاه ما در ساخت این مجموعه یک نگاه معنوی بود تا به‌واسطه آن قدم مثبتی در بعد پزشکی جامعه برداشته باشیم.

او ادامه داد: در سال 82 فیلمی ساختم به نام نفس که 200 میلیون احتیاج داشت تا یک نفر را بفرستیم پاریس برای پیوند، اما در پنج ماه در حالی پول جمع شد که هیچ شبکه اجتماعی وجود نداشت و این. بعد معنوی جامعه را برای کمک به هم‌نوع نشان می‌دهد.
کارگردان مجموعه تلویزیونی شفا در پایان گفت: وظیفه و مسوولیت اجتماعی ماست که هر کسی به نوع خود بخش فرهنگی سلامت را حمایت و کمک کند.

 

سومین جشنواره فیلم سلامت به دبیری دکتر محمد کیاسالار و به میزبانی پردیس چارسو، امروز، دوشنبه، پنجم شهریورماه آخرین روز برگزاری خود را پشت سر می‌گذارد.