رویدادها و تازه‌ها

عباس امینی: به داستان «هندی و هرمز» نگاه سنتی و مذهبی داشته ام

عباس امینی: به داستان «هندی و هرمز» نگاه سنتی و مذهبی داشته ام

عباس امینی کارگردان فیلم سینمایی «هندی و هرمز» در گفت و گو با خبرنگار ستاد خبری جشنواره فیلم سلامت درباره داستان فیلمش گفت: این کار در مورد ازدواج نوجوانان است . این فیلم راجع به یک پسر 16 ساله و دختر 13 ساله است که بنا بر سنت های خانوادگی و شرایط اقتصادی حاکم در جزیره هرمز است ؛ طبق یک آمار رسمی پارسال در ایران 25 هزار ازدواج زیر سن قانونی در ایران به ثبت رسیده است.

وی در ادامه با بیان اینکه در روستا های ایران بسیاری از ازدواج ها در سنین پایین ثبت نشده است گفت : من به این فیلم یک نگاه سنتی و مذهبی داشته ام. طبیعاتا من مثل تمام فیلمنامه نویس ها وقتی ایده ای به ذهنم می رسد شروع به تحقیقات محلی کردم .

امینی افزود: در ساخت این فیلم با خیلی از نهادهایی که در عرصه کودک فعالیت دارند، مشورت کردم. در این فیلم سعی کردم این معضل را از دریچه زندگی نشان بدهم. یعنی همه می دانند ازدواج در سن پایین یک معضل است، اما هیچ وقت فکر نمی کنند این دو بچه چطور باهم زندگی می کنند.

عباس امینی درباره انتخاب لوکیشن فیلم «هندی و هرمز» توضیح داد : در انتخاب لوکیشن عمدا جزیره هرمز را انتخاب کردم. دلیلش هم این موضوع بود که می خواستم یک داستان غم انگیز در دل طبیعت بکر روایت شود.

 

سومین جشنواره فیلم سلامت به دبیری دکتر محمد کیاسالار و به میزبانی پردیس چارسو، امروز، دوشنبه، پنجم شهریورماه آخرین روز برگزاری خود را پشت سر می‌گذارد.