رویدادها و تازه‌ها

سید محمدهادی ایازی: توفیقات سومین جشنواره فیلم سلامت را نسبت به دوره های قبل بیشتر می دانم

سید محمدهادی ایازی با حضور در جشنواره فیلم سلامت گفت: توفیقات جشنواره سوم، نسبت به جشنواره اول و دوم را بیشتر می دانم، کیفیت آثار نسبت به ادوار گذشته بسیار بهتر شده و افراد انگیزه پیدا کرده اند که در این حوزه تولیدات بهتری داشته باشند.

به گزارش ستاد خبری سومین جشنواره فیلم سلامت، سید محمدهادی ایازی، معاون اجتماعی وزیر بهداشت و رییس سومین جشنواره فیلم سلامت در دیدار از این جشنواره گفت: پیش از اینکه در جشنواره حضور پیدا کنم، جلسات متعددی با شورای سیاستگذاری، دبیر جشنواره و اعضای هیأت مدیره موسسه آوای هنر سلامت داشتیم. در جریان اقدامات جشنواره هستم و فکر می کنم امسال از جهت کیفیت و از نظر وضعیت آثار ارسالی نسبت به سال گذشته وضعیت مناسب تری داشتیم.

وی افزود: دغدغه ما باید این باشد که آثار فرهنگی و هنری متعددی در حوزه سلامت تولید شود. از جمله اشکالاتی که در سال های گذشته وجود داشته این است که زمانی که فردی می خواست فیلمی تولید کند نمی دانست کجا مراجعه کند و مسائلی که در حوزه سلامت است را مورد ارزشیابی قرار دهد. خوشبختانه زمینه این امور ایجاد شده و دبیرخانه دائمی جشنواره به دنبال ایجاد تعامل گسترده شکل گرفت. زیرساخت های برگزاری جشنواره فراهم شده و تعامل بسیار خوبی با جامعه فرهنگی و هنری ایجاد شد. کیفیت آثار نسبت به ادوار گذشته بسیار بهتر شده و افراد انگیزه پیدا کرده اند که در این حوزه تولیدات بهتری داشته باشند. برگزاری جلسات همگردی را در این خصوص داشتیم که هنرمندان و مسئولان جشنواره با انجمن ها و مراکز مختلف دیدار داشتند. این قبیل اقدامات فرصت ایجاد می کند که جامعه هنری ما با موضوعات آشنایی پیدا کنند.

ایازی با اشاره به دیگر اقدامات معاونت اجتماعی وزارت بهداشت، خاطرنشان کرد: ما خودمان را محدود به جشنواره فیلم سلامت نکرده ایم. امسال دومین جشنواره شعر سلامت را با عنوان «نبض واژه ها» داریم و همچنین اولین «جشنواره رسانه های دیجیتال سلامت» و «نخستین جشنواره ادبیات سلامت» را با موضوعات مربوط به داستان نویسی، نمایشنامه نویسی و فیلمنامه نویسی برگزار می کنیم. این ها همه حاکی از این است که دغدغه ای در مدیریت نظام سلامت ایجاد شده تا در تعامل با جامعه فرهنگی و هنری از ظرفیت های آنها به نفع سلامت مردم استفاده کنیم. سومین جشنواره فیلم سلامت این توفیق را داشته که از این ظرفیت ها استفاده کند.

رییس جشنواره فیلم سلامت ادامه داد: در این جشنواره دوستان رسانه های دیجیتال حضور پیدا کرده اند، غرفه ای به خود اختصاص داده اند و با اهالی سینما و حوزه سلامت ارتباط برقرار می کنند. تعداد قابل توجهی از استارت آپ های حوزه سلامت هم در جشنواره حضور دارند. همه این اقدامات در جهت این است که بند 11 سیاست های ابلاغی در نظام سلامت -که مسئله آگاهی بخشی و مشارکت مردم با استفاده از ظرفیت های فرهنگی و هنری و رسانه ای کشور- محقق شود و بتوانیم تاثیرگذار باشیم.

وی اضافه کرد: به طور کلی توفیقات جشنواره سوم، نسبت به جشنواره اول و دوم را بیشتر می دانم. امیدوارم بین جشنواره سوم تا چهارم، کلان‌راهبرد «اجتماعی شدن سلامت و سلامت برای همه» را با اهتمام ویژه دنبال کنیم و بتوانیم در جشنواره چهارم گزارش عملکردی از این دوره داشته باشیم که در این حوزه چه موضوعاتی را دنبال کرده ایم.

 

سومین جشنواره ملی فیلم سلامت، توسط موسسه ی آوای هنر از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با هدف نمایش آثار ایرانی با محوریت نقش سلامت در زندگی انسان و با شعار سلامت از تاریخ یک تا پنجم شهریور 97 به دبیری محمد کیاسالار در حال برگزاری است.