رویدادها و تازه‌ها

مدیر کل اجتماعی سلامت وزارت بهداشت: جشنواره سلامت به پختگی کامل رسیده است

مدیر کل اجتماعی سلامت وزارت بهداشت: جشنواره سلامت به پختگی کامل رسیده است

سمانه زمانی مدیر کل اجتماعی سلامت وزارت بهداشت در گفت و گو با خبرنگار ستاد خبری جشنواره فیلم سلامت درباره تاثیر حضور سینماگران و جامعه پزشکی در کنار هم گفت: ما نمی توانیم از مشارکت در سطح جامعه صحبت کنیم و پای هنر به میان نیاید . آنقدر زبان هنر زبان گویا و لطیفی است که به مسئولان در انتقال مفهوم سلامت روانی و اجتماعی در جامعه کمک خواهد کرد. اگر زمانی امر سلامت در جامعه با هنر تلفیق نشود حتما یک بی سلیقه گی در میان است. به این خاطر که ما نیاز داریم از زبان هنر برای انتقال پیام استفاده کنیم.

او با بیان اینکه جشنواره فیلم سلامت به یک پختگی کامل رسیده است ، توضیح داد : جشنواره فیلم سلامت جایگاه خوبی بین سینماگران پیدا کرده است، این نقطه تلاقی بین جامعه پزشکان و جامعه هنری می تواند یک دست آورد بزرگ برای جامعه داشته باشد.

زمانی با تاکید بر این موضوع که باید تمام جامعه با سینما گران هم گام ضشوند گفت : باید آستانه تحمل مان را در سطح جامعه بالا ببریم تا فیلمسازان بتوانند در سطوح مختلف معضلا اجتماعی را به تصویر بکشند. این موضوع به یک تمرین سراسری در سطح جامعه نیازمند است.

او درباره فعالیت سینماگران برای بیان معضلات جامعه زنان گفت : سینما برای جامعه زنان به صورت نسبی کار کرده است. البته باید بگویم سینما نمی تواند به تنهایی کاری برای جامعه زنان کند ، زنان ایرانی نیاز به یک پذیرش عمومی تری دارند .گاهی زنان در عرصه عمومی گم می شوند.

 

سومین جشنواره ملی فیلم سلامت، توسط موسسه ی آوای هنر از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با هدف نمایش آثار ایرانی با محوریت نقش سلامت در زندگی انسان و با شعار سلامت از تاریخ یک تا پنجم شهریور 97 به دبیری محمد کیاسالار در حال برگزاری است