رویدادها و تازه‌ها

«زمانی دیگر» یک فیلم تابوشکن است

«زمانی دیگر» یک فیلم تابوشکن است

ناهید حسن زاده کارگردان فیلم زمانی دیگر ، فیلم راه یافته بخش سینمایی جشنواره در گفت و گو با ستاد خبری جشنواره فیلم سلامت درباره ساخت این فیلم گفت : برای ساخت این فیلم مشکلات زیادی داشتم. کم تر کارگردانی می تواند  از این حجم مشکلات بگذرد. زمانی که اقدام به ساخت این فیلم کردم ، هر تهیه کننده ای فیلمنامه را می خواند می گفت داستان این فیلم تلخ است. مثلا مرکز گسترش در آن زمان که تمام فیلم اولی ها کمک می کرد ، به این فیلم کمک نکرد.

وی با تاکید بر این موضوع که این فیلم یک فیلم تابو شکنی است ، توضیح داد : من در وهله من یک پزشک هستم.معادل کاراکتر های این فیلم را به کرات در جامعه دیده ام . یک سری نظریات مبنی بر این که رفلکس شخصیت های داستان با واقعیت جامعه ایرانی متفاوت است. نباید ذهنیت غیر واقعی را چاشنی فیلم ها کنیم. ما درباره سینما حرف می زنیم ، قرار نیست تمام جزئیات فیلم را مو به مو از جامعه را در فیلم به عنوان نماد نشان دهیم . ما به عنوان یک سینما گر می توانیم خودمان یک فرهنگ سازی درست داشته باشیم.

 

سومین جشنواره ملی فیلم سلامت، توسط موسسه ی آوای هنر از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با هدف نمایش آثار ایرانی با محوریت نقش سلامت در زندگی انسان و با شعار سلامت از تاریخ یک تا پنجم شهریور 97 به دبیری محمد کیاسالار در حال برگزاری است.