رویدادها و تازه‌ها

آزاده زارعی: در شرایط کنونی جامعه اهمیت به سلامت روحی بیشتر حس می شود

آزاده زارعی: در شرایط کنونی جامعه اهمیت به سلامت روحی بیشتر حس می شود

آزاده زارعی گفت: در شرایط کنونی جامعه اهمیت به سلامت روحی بیشتر از سلامت جسم حس می شود. فردی می تواند یک زندگی سالم داشته باشد که روح سالمی داشته باشد و حالش خوب باشد.

آزاده زارعی، بازیگر فیلم سینمایی «هایلایت» در گفتگو با ستاد خبری سومین جشنواره فیلم سلامت گفت: فیلم و رسانه به عنوان یک ابزار آگاه سازی بسیار می تواند روی جامعه و افکار عمومی تاثیرگذار باشد. شاید ما فیلمی را در دوران کودکی دیده باشیم ولی تاثیر آن ناخودآگاه همراه ما باشد.

وی افزود: حوزه سلامت و به خصوص سلامتِ روح بسیار مهم است. به نظر من در حال حاضر بسیاری از افراد جامعه ما از لحاظ روحی با وجود این حجم از مشکلات معیشتی و اقتصادی مشکلاتی دارند که باید در فیلم ها به آن پرداخته شود. از این رو اهمیت به سلامت روح بیشتر از سلامت جسم حس می شود. فردی می تواند یک زندگی سالم داشته باشد که روح سالمی داشته باشد و حالش خوب باشد.

این بازیگر اضافه کرد: من خود یکی از افرادی هستم که روی نکاتی که در فیلم ها بیان می شود بسیار دقیق می شوم و از خود این سوال را می پرسم که آیا واقعا در واقعیت هم همین گونه است یا خیر. بدون اطلاع سمت موضوعی رفتن کمی موضوع را خنده دار می کند، موضوعاتی که در فیلم بیان می شود باید رئال باشد تا باورپذیرتر باشد. خود من در مورد فیلم هایلات دائم سوال می کردم که مثلا در شرایطی که همسرم در فیلم در کماست، می توانم با لباسی  غیر از لباس آی سی یو حضور پیدا کنم یا خیر. این موضوع به باورپذیر بودن فیلم بسیار کمک می کند.

 

سومین جشنواره ملی فیلم سلامت، توسط موسسه ی آوای هنر از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با هدف نمایش آثار ایرانی با محوریت نقش سلامت در زندگی انسان و با شعار سلامت از تاریخ یک تا پنجم شهریور 97 به دبیری محمد کیاسالار در حال برگزاری است