رویدادها و تازه‌ها

لزوم تصحیح دیدگاه ها برای فیلمسازی در حوزه سلامت

لزوم تصحیح دیدگاه ها برای فیلمسازی در حوزه سلامت

اصغر نعیمی کارگردان فیلم سینمایی هایلات در گفت و گو با ستاد خبری سومین جشنواره فیلم سلامت با اشاره به اهمیت سینمای سلامت و درحوزه های گوناگون، گفت: توجه سینماگران به حوزه سلامت در دو محور جلب می شود، اول حوزه سلامت جسم و تن که بیشتر به مواردی می پردازد که داستان حول محور آسیب های فیزیکی است و درواقع به سلامت به چشم بیمار نبودن اشخاص نگاه می کند.

او حوزه دوم را سلامت روح و روان دانست و گفت: این محور تاکنون بیشتر مورد توجه فیلمسازان قرار گرفته است و به نظر می رسد تاکنون به شکل غیرمستقیم افراد در سینمای ایران به آسیب های روحی و مسائل عاطفی توجه بیشتری داشته اند.

نعیمی با انتقاد از دیدگاه جامعه پزشکی به سینما گفت: سینما تاثیر زیادی بر مخاطبان خود می گذارد اما این موضوع و سوژه است که می تواند نظر سینماگر را جلب کند و در واقع فیلمساز ایرانی را به ساخت یک موضوع دعوت می کند.

او با بیان اینکه ساخت یک فیلم بر اساس ضرورت های اجتماع است، گفت: نمی شود به صورت فرمایشی فیلم ساخت، من فکر می کنم کار کردن در حوزه سینمای سلامت نیازمند تصحیح دیدگاه فعالان این حوزه نسبت به مدیوم سینما باشد، چرا که گاه این افراد درک حرفه ای از الزامات سینما و نکاتی که یک فیلمنامه باید شامل شود ندارند و تنها به سینما به عنوان ابزاری در خدمت حرفه خودشان نگاه می کنند.

سومین جشنواره ملی فیلم سلامت، توسط موسسه ی آوای هنر از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با هدف نمایش آثار ایرانی با محوریت نقش سلامت در زندگی انسان و با شعار سلامت از تاریخ یک تا پنجم شهریور 97 به دبیری محمد کیاسالار در حال برگزاری است