رویدادها و تازه‌ها

برنامه روز دوم جشنواره

برنامه روز دوم جشنواره

به گزارش ستاد خبری سومین جشنواره فیلم سلامت، دومین روز از جشنواره سلامت، با اکران سه فیلم بلند سینمایی به شب می‌رسد. در اولین سائس و در ساعت 14، فیلم سینمایی «جشن دلتنگی»، به کارگردانی پوریا آذربایجانی به نمایش در می‌آید و دو فیلم «یک کیلو و بیست و یک گرم» ساخته  رحیم طوفان و «شعله‌ور» اثر حمید نعمت‌الله در دو سانس 18 و 20 میزبان علاقمندان خواهد بود؛ ضمن این که در ساعت 16 می‌توان پای نشست تخصصی فیلم سینمایی «جشن دلتنگی» نشست. این اثر سینمایی به موضوع اینستاگرام و علاقه مردم به گزارش تصویری زندگی‌شان می‌پردازد و این موضوع را از منظر سلامت اجتماعی به نقد می‌کشد.

سالن چهار، سالن فیلم‌های مستند

دو فیلم نیمه‌بلند «جنس سوم» و «عمو موسی» در ساعت 14 به نمایش در می‌آید و سپس در ساعت 16 فیلم سینمایی «زمانی دیگر»، روی پرده می‌رود. ساعت 18، دو فیلم نیمه بلند دیگر به نام‌های «لیلا از لفور» و «موسیو آرسن» برای مخاطبان رونمایی می‌شود و در آخرین سانس این سالن یعنی ساعت 20 فیلم نیمه بلند «آهستگی» نشان داده می‌شود.

سالن پنج، سالن فیلم کوتاه و دانشجویی و کلاسیک

در ساعت 14 تعداد 5 فیلم کوتاه به نام‌های «خاطره»، «پنجره‌باز»، «مانیکور»، «تلخ» و «سوادکوهی» به نمایش در می‌آید. در ساعت 16 فیلم کلاسیک «خانه سیاه است» روی پرده می‌رود و بعد نشست تخصصی آن با موضوع جذام برگزار می‌شود. این بخش خارج از مسابقه قرار دارد. در ساعت 18 نشست تخصصی فیلم «مانیکور» و همچنین «جنس سوم» با موضوع تراجنسیتی که در سالن چهار به نمایش در می‌آید، برپاست. شش فیلم کوتاه دیگر نیز در ساعت 20 اکران می‌شود که عبارتند از: «امید»، «یار کمکی»، «لخت»، «بن بست»، «برای فروش» و «بهار در پس پاییز».

سومین جشنواره فیلم سلامت، توسط موسسه آوای هنر از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با هدف نمایش آثار ایرانی با محوریت نقش سلامت در زندگی انسان و با شعار سلامت برای همه از تاریخ 1 تا 5 شهریور 97 در پردیس چارسو به دبیری محمد کیاسالار برگزار خواهد شد.

برای کسب اطلاعات بیشتر به WWW.FILMSALAMAT.IR مراجعه کنید.