رویدادها و تازه‌ها

وقتی آمپولها به مدادرنگیها میبازند

وقتی آمپولها به مدادرنگیها میبازند

در اولین روز از سومین جشنواره فیلم سلامت، چهارمین جشنواره نقاشی کودکان بیمار به همت گروه سلامت و هنر برگزار شد.

به گزارش ستاد خبری سومین جشنواره فیلم سلامت، این جشنواره جانبی که با نیت روحیه‌بخشی به کودکان بیمار و تشویق آنان به کشیدن نقاشی برگزار می‌شود، در اولین روز از جشنواره سلامت افتتاح شد تا چند روز دیگر در کشور ایتالیا خاتمه پیدا کند. این جشنواره در سه دوره قبلی در کشورهای ایران، مجارستان و اوکراین برگزار شده بود و امسال نیز از میان 1400 اثر نقاشی رسیده از 26 کشور جهان، 250 اثر انتخاب شده‌اند تا ضمن چاپ در کتاب جشنواره، به صاحبان آثار نیز جوایزی اهدا شود.
دکتر نیما رضایی، یکی از مدیران گروه سلامت و هنر درباره سابقه چهار ساله این گروه صحبت کرد و از افراد مهربان و مددکاری گفت که داوطلبانه برای آوردن لبخند روی لب کودکان بیمار، زحمت می‌کشند. این گروه که با شال‌هایی به دو رنگ قرمز و سفید، به نشانه هنر و سلامتی، مشخص می‌شوند، تا کنون با ایجاد کمپین‌هایی به نام‌های «باز هم بازی»، «دوباره می‌خوانم» و ... سعی کرده‌اند قدمی برای کودکان بردارند. آنان همچنین در صدد هستند با جمع‌آوری کتاب و اسباب بازی و رساندن آنها به بیمارستان‌های سراسر کشور و بخش کودکان، اوقات خوشی را برای این فرشته‌های کوچک فراهم کنند. 
در این مراسم افتتاحیه همچنین عنوان شد که تا پیش از این بهاره جهاندوست، دبیری اجرایی این برنامه را بر عهده داشته است. در ادامه، ساناز علی‌نیا، دختر نوجوان تحت پوشش محک و نوازنده سنتور به اجرای موسیقی زنده پرداخت. یک سوم پایانی برنامه به اهدای جایزه به کودکان نقاش و برگزیده گذشت. در انتهای مراسم نیز آنان با درخت آرزوهایی که برای کودکان بیمار تعبیه شده و حامل برگه‌هایی مزین به آرزوی مکتوب آنهاست، عکس گرفتند. 
پخش کلیپ‌هایی از جمله پیانو نوازی فرزاد میلانی و اجرای آهنگ «تو یه فانوسی» یکی از بخش‌های هیجان‌انگیز برنامه بود. این مراسم به قدری با استقبال مواجه شد که از آغاز تا انتها، عده‌ای به صورت ایستاده در گوشه‌های سالن، آن را دنبال کردند.
سومین جشنواره فیلم سلامت از اول تا پنجم شهریورماه 97 در پردیس چارسو ادامه دارد.