رویدادها و تازه‌ها

افتتاح جشنواره نقاشی کودکان بیمار همزمان با جشنواره فیلم سلامت

افتتاح جشنواره نقاشی کودکان بیمار همزمان با جشنواره فیلم سلامت

چهارمین جشنواره نقاشی کودکان بیمار همزمان با افتتاحیه سومین جشنواره فیلم سلامت در پردیس سینمایی چارسو برگزار می شود.

به گزارش ستاد خبری سومین جشنواره فیلم سلامت، دکتر نیما رضایی، رییس جشنواره بین‌المللی نقاشی كودكان بیمار در این خصوص گفت: بیش از 1400 نقاشی از 26 کشور در جشنواره نقاشی کودکان بیمار شرکت کرده اند که پس از داوری آثار در سه مرحله، آثار منتخب تعیین شده و نفرات اول تا سوم هم مشخص شده است. از این تعداد آثار 250 اثر در چهار گروه سنی نفرات اول تا سوم مشخص شده اند که به ایتالیا دعوت می شوند.

وی افزود: در افتتاحیه این جشنواره که همزمان با افتتاحیه جشنواره فیلم سلامت است، از کودکانی که جزو 50 نقاشی برتر ایرانی و از شهرهای مختلف بوده اند، دعوت می شود تا در پردیس سینمایی چارسو حضور پیدا کنند.

 به گفته او، اختتامیه جشنواره کودکان بیمار نیز 19 آبان ماه است که در شهر ریدجوکالابریا در ایتالیا برگزار می شود که در فاصله اول شهریور تا 19 آبان نیز آثار برتر در هر گروه سنی در بیش از 40 شهر در دنیا به صورت همزمان به نمایش گذاشته می شود.

رییس جشنواره بین‌المللی نقاشی كودكان بیمار در خصوص تقارن این دو جشنواره در حوزه سلامت گفت: اول شهریور روز پزشک نامگذاری شده و جشنواره فیلم سلامت هم با مبحث پزشکی ارتباط دارد. موضوع جشنواره نقاشی کودکان بیمار نیز سلامت است و کودکان در این خصوص نقاشی کشیده اند. همزمانی آغاز این دو جشنواره با هم می تواند تاثیر خوبی در مخاطبان بگذارد. ضمن اینکه با دعوت بچه های ایرانی که در جشنواره نقاشی کودکان بیمار نتوانسته اند اول تا سوم شوند و به ایتالیا بیایند، در مراسم افتتاحیه شرکت می کنند و این موضوع به اعتماد به نفس و روحیه این کودکان نیز کمک خواهد کرد.

جشنواره نقاشی کودکان بیمار که امسال چهارمین دوره آن برگزار می شود، سال اول در ایران، سال دوم در مجارستان، سال سوم در اوکراین برگزار شده و امسال نیز در ایتالیا برگزار می شود.

سومین جشنواره ملی فیلم سلامت با هدف نمایش آثار ایرانی با محوریت نقش سلامت در زندگی انسان و با شعار «سلامت برای همه؛ اجتماعی شدن سلامت» از تاریخ ۱ تا ۵ شهریور ۹۷ به دبیری دکتر محمد کیاسالار برگزار می‌شود و حضور در این جشنواره برای عموم آزاد است.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر و رصد آخرین اخبار این جشنواره می‌توانید به آدرس اینترنتیhttp://www.filmsalamat.ir مراجعه کنید.