رویدادها و تازه‌ها

ارتباط با مخاطب؛ لازمه موفقیت فیلم در حوزه سلامت

ارتباط با مخاطب؛ لازمه موفقیت فیلم در حوزه سلامت

دیبا زاهدی بازیگر سینما با اشاره به لزوم شناخت بازیگر از جامعه پیرامونی‌اش، گفت: تبحر و شناخت نویسنده و کارگردان در طرح موضوع اجتماعی و ساخت اثر در حوزه سلامت اجتماعی بسیار مهم است و اگر سازنده اثر این توانایی را نداشته باشد، فیلم او نمی‌تواند ارتباطی با مخاطب برقرار کند.

این بازیگر جوان در گفت‌وگو با ستاد خبری سومین جشنواره فیلم سلامت، درباره تاثیر فیلم‌هایی با رویکرد سلامت اجتماعی بر ارتقای سطح فکری مخاطب، گفت: سینما به واسطه جذابیتش بر مخاطب تاثیر بیشتری دارد و می‌توان خیلی از حرف‌های از جنس چالش‌های روزمره جامعه را در قالب یک فیلم سینمایی به مردم منتقل کرد.

او ادامه داد: برگزاری جشنواره فیلم سلامت که به حوزه‌های اجتماعی با نگاه تخصصی می‌پردازد، به علت رویکردش در ارزیابی تبحر بیان مسائل مربوط به حوزه سلامت به زبان سینما می‌تواند تبعات مثبت و سازنده‌ای داشته باشد، چرا که درواقع، تبحر و شناخت نویسنده و کارگردان در طرح موضوع و ساخت اثر در این حوزه بسیار مهم است و اگر سازنده این توانایی را نداشته باشد، فیلم نمی‌تواند ارتباطی با مخاطب برقرار کند.

زاهدی با اشاره به یکی از تجربیات خود در این زمینه گفت: من در فیلم آزاد به قید شرط (حسین شهابی) نقش دخترجوانی را بازی کردم که پدرش در زندان است. او در زندگی‌اش دچار چالش‌های زیادی است و با کار کردن هزینه زندگی مادرش را هم پرداخت می‌کند. دختری که می‌کوشد رابطه از هم گسسته پدر و مادرش را ترمیم کند. برای ایفای این نقش، با نگاهی ریزبینانه‌تر از همیشه به زندگی این دختران دقت کردم و بعد از خاتمه بازی در این فیلم هم زندگی این دختران یکی از دغدغه‌هایم شد. دخترانی که به واسطه شرایطشان مجبور هستند مستقل و بدون کمک والدین زندگی کنند. خوشبختانه بعد از نمایش‌های فیلم، خیلی از دختران جوانی که فیلم را دیده بودند و موقعیت مشابهی با نقش من در فیلم داشتند، با من درباره فیلم و عملکردم در ایفای این نقش صحبت می‌کردند و این نشان داد فیلم توانسته در ارتباط با مخاطب خود موثر عمل کند.

 

سومین جشنواره ملی فیلم سلامت توسط موسسه آوای هنر سلامت از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با هدف نمایش آثار ایرانی با محوریت نقش سلامت در زندگی انسان و با شعار «سلامت برای همه؛ اجتماعی شدن سلامت» از تاریخ ۱ تا ۵ شهریور ۹۷ به دبیری محمد کیاسالار برگزار خواهد شد.

برای کسب اطلاعات بیشتر و رصد آخرین اخبار این جشنواره می‌توانید به آدرس اینترنتی http://www.filmsalamat.ir مراجعه کنید.