رویدادها و تازه‌ها

خیرین سلامت، مجموعه مستند «خیرین سلامت» را پسندیدند

خیرین سلامت، مجموعه مستند «خیرین سلامت» را پسندیدند

محمدعلی فارسی از همکاری خوب خیرین سلامت با مجموعه مستند «خیرین سلامت» خبر داد.

به گزارش روابط عمومی موسسه آوای هنر سلامت، محمدعلی فارسی اعلام کرد: تدوین 14 قسمت از مستند خیرین سلامت به اتمام رسیده و از 15 فروردین ماه فاز دوم و نهایی تولید این مجموعه آغاز خواهد شد.

فارسي با بیان اینکه در این چند ماهی که در استان ها مشغول بکارهستيم با استقبال خوب خیرین روبرو بوده ایم، افزود: در این حوزه مردم واقعا فعال بوده اند و کارهای زیادی انجام شده است و بخشی از این کمک ها بحدی زیاد و بجا بوده اند که اگر این کمک ها نبود شاید وزارت بهداشت با مشکلاتی زيادی روبرو می شد.

وی در ادامه بیان کرد: باوجود اینکه رسیدگی به امور بهداشت و درمان یکی از وظایف ذاتی دولت هاست اما مردم در همه جای دنیا در این حوزه حضور چشمگیری دارند و در ایران هم بدین شکل است و خیرین مردمی در این مورد واقعا فعال هستند و خدمات زیادی را ارائه کرده اند.

کارگردان مستند«حقیقت گمشده» درپاسخ به این سوال که تاکنون به کدام استان ها برای ساخت مستند رفته اید، بیان داشت: به شهرهای مشهد، کاشان، گیلان، مازندران، ساری، لارستان وهم اکنون تیمی را در شهرکرد ساکن کرده ایم و همچنین به شهرهای بیرجند، تبریز، تهران و قم هم قبلاً رفته ایم.

وی اظهار داشت: هنوز شهرهای بسیار زیادی مانده اند که برای ساخت مستند به آنها بایستی سر بزنیم و ساخت مجموعه هایی برای همه شهرها به لحاظ بودجه ای میسر نبود و اگر بخواهیم از 30 استان کشور هم فیلم بسازیم باز با گستردگی برخی شهرها مانند تهران و خراسان روبرو هستیم که پرجمعیت و از لحاظ جغرافیایی گسترده هستند که باید قسمت های بیشتری را به آنها اختصاص دهیم تا حق مطلب ادا شود.

کارگردان مجموعه مستند «خیرین سلامت» تاكيد كرد: ما به این مطلب خیلی فکر کردیم که چه راهکارها و برنامه هایی می توانیم مردم سایر شهرها را هم ترغیب کنیم که دست به انجام اعمال انسان دوستانه بزنند، مثلا وضع قوانین بگونه ای تسهيل شود تا انجام چنين اموری آسان تر شود.

فارسي عنوان كرد: باید اقداماتی در وضع قوانين و مقررات ايجاد شود تا در یک شهر وقتی خیری می خواهد مدرسه ای بنا کند بدون دادن عوارض مدرسه اش را بسازد و نباید برخورد شان بایک برج ساز و یک خیر مدرسه ساز یکسان باشد.

محمدعلی فارسی خاطرنشان كرد: درباره مالیات اوضاع به همین ترتیب است و در همه کشورهای پیشرفته مشوق هایی برای خیرین در نظر می گیرند تا آنها را بیشتر به انجام امور خیر ترغیب سازند در عرصه هنر، ورزش و صنعت خیریه های دارند تاهم مالياتی از اين افراد گرفته شود و هم به افراد نيازمند شود.

وي بيان داشت: تدیون 14 قسمت كار انجام شده است و فاز دوم آن كه تعداد 16 قسمت باقيمانده است از 15 فروردين آغاز می شود تا كل اين مجموعه مستند را در ماه مبارك رمضان تحويل دهيم.

اين مستند ساز اظهار داشت: وزارت بهداشت هم در این حوزه وظیفه سنگینی دارد و باید در تسهیل امور برای خیرین کمک ها و فعالیت های بیشتری انجام دهد زیرا ما مردم خيری داریم .

موسسه آوای هنر سلامت  با شناسایی خیرین سلامت ۳۰ استان کشور و به تصویر کشیدن فعالیت های انسان دوستانه ایشان با هدف تکریم و ترویج اینگونه فعالیت ها، مجموعه ۳۰ قسمتی مستند خیرین سلامت را به کارگردانی و تهیه کنندگی محمدعلی فارسی تولید می کند.

محمدعلی فارسی متولد 1336 است. او که فارغ التحصيل فيلمنامه نويسی از دانشكده صدا و سيما است از سال ۶۷ به عنوان دستیار کارگردان و تدوینگر، همکاری با شهید آوینی را در تولید مجموعه تلویزیونی «سراب» آغاز کرد و پس از تاسیس «روایت فتح» به همراه جمعی از جهادگران به همکاری خود با شهید آوینی ادامه داد. فارسی در کارنامه خود آثار گوناگونی چون مهاجران، قصه های جنگ و ... را به ثبت رسانده است.

خیرین سلامت با احداث بیمارستان، درمانگاه، مراکز بهداشتی و مراکز آموزشی در حوزه سلامت زیر نظر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، نقش موثری در توسعه فعالیت های مرتبط با حوزه سلامت کشور دارند.

موسسه آوای هنر سلامت، چندی پیش با هدف تهیه و تولید سریال ها و فیلم های تلویزیونی، ویدیویی، انیمیشن، کوتاه، بلند و مستند اعم از داستانی، آموزشی، صنعتی و تاریخی به منظور بالابردن سطح دانش و بینش عمومی در حوزه نظام سلامت توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با مدیر عاملی ابراهیم داروغه زاده تاسیس شد.

علاقمندان جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانند به وب سایت این موسسه به نشانی www.honarsalamat.com مراجعه نمایند.