رویدادها و تازه‌ها

استارتاپ‌های حوزه سلامت را حمایت می‌کنیم

استارتاپ‌های حوزه سلامت را حمایت می‌کنیم

علیرضا مروج می‌گوید درصدد هستیم تا با دعوت از استارتاپ‌ها و کسب و کارهای حوزه سلامت اجتماعی، ضمن اعطای بسته‌های تسهیلاتی به ‌آن‌ها، از آنها حمایت‌هایی نیز به عمل آوریم.

علیرضا مروج، مدیر رویدادهای استارتاپ‌های سومین جشنواره ملی رسانه‌های دیجیتال سلامت در گفت‌وگو با ستاد خبری جشنواره، با ابیان اینکه بنا به گفته مدیر اجرایی جشنواره فیلم سلامت، حضور استارتاپ‌ها در این جشنواره بسیار با اهمیت است، اظهار می‌کند: نگاه ویژه به استارتاپ‌ها، یکی از نقاط قوت سومین جشنواره فیلم سلامت است، چراکه نقش استارتاپ‌ها و کسب و کارهای نوپای سلامت در اشتغال‌زایی و به‌دنبال آن اقتصاد و سلامت جامعه بسایر حائز اهمیت است. همچنین در این بین از نقش استارتاپ‌ها در زمینه آگاهی‌بخشی و اطلاع‌رسانی نیز نباید غافل شد. بنابراین با توجه به نگاه ویژه معاون اجتماعی وزیر بهداشت به کسب و کارهای نوپا و استارتاپ‌های سلامت، برآنیم تا در سایه برگزاری این جشنواره با ارائه بسته‌های تسهیلاتی از این کسب و کارهای نوپا حمایت کنیم.

او با بیان اینکه رویدادهایی نظیر جشنواره رسانه‌های دیجیتال سلامت به ارتقا و هم‌افزایی زیست‌بوم کسب و کارهای نوپای سلامت کمک می‌کند، ادامه می‌دهد: ما معتقدیم کسب و کارهای نو بسیار مهم و جزئی از زیست‌بوم استارتاپ‌های سلامت به‌شمار می‌رود؛ بر همین اساس ماه گذشته تفاهمنامه‌ای میان معاونت اجتماعی وزارت بهداشت و اتحادیه کسب و کارهای دیجیتال منعقد کردیم. همچنین نشست‌های متعددی با انجمن صنفی کسب و کار اینترنتی برگزار شد که در ذیل آن‌ها کارگروه کسب و کارهای نوپای سلامت نیز در آن اتحادیه شکل گرفت تا موارد حقوقی و صنفی این کسب و کارها مورد حمایت و نظارت قرار گیرد.

مدیر رویدادهای استارتاپ‌های جشنواره ملی رسانه‌های دیجیتال سلامت، تاکید می‌کند: ما با رویکرد جدی و نگاه ویژه‌ای که به توسعه زیست‌بوم کسب و کارهای نوپا در حوزه سلامت و اجتماعی شدن آن داریم، می‌خواهیم فرصت‌های خوبی را در اختیار این استارتاپ‌ها قرار دهیم تا شاهد رشد و توسعه هر چه بیشتر این زیست‌بوم باشیم.

 

جشنواره رسانه‌های دیجیتال سلامت توسط موسسه فرهنگی آوای هنر سلامت از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در مهر ماه برگزار می‌شود. امیرحسین اسدی دبیر علمی و محمد علی حجازی دبیر اجرایی جشنواره رسانه‌های دیجیتال سلامت، برگزاری این رویداد را عهده‌دار هستند.