رویدادها و تازه‌ها

دومین نشست استارت آپ های حوزه سلامت با معاونت اجتماعی وزارت بهداشت برگزار شد

دومین نشست استارت آپ های حوزه سلامت با معاونت اجتماعی وزارت بهداشت برگزار شد

به گزارش ستاد خبری جشنواره رسانه های دیجیتال سلامت، این نشست با حضور دکتر سید محمدهادی ایازی، معاون اجتماعی وزارت بهداشت، امیرحسین اسدی، دبیر جشنواره رسانه های دیجیتال سلامت، علیرضا مروج، مدیر رویدادهای استارت آپی جشنواره ملی رسانه های دیجیتال سلامت و نمایندگان استارت آپ های حوزه سلامت برگزار شد.

در این نشست دکتر ایازی، با اشاره به نخستین جلسه با نمایندگان استارت آپ ها، گفت: طی جلسات متعددی که با دوستان در شورای عالی سلامت و امنیت غذایی داشتیم به این نتیجه رسیدیم که در زمینه E Health باید اقدامات بیشتری صورت گیرد. در حوزه استارت آپ ها میان وزارت بهداشت و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات تعاملات خوبی وجود دارد که طی توافقاتی که میان این دو دستگاه صورت گرفت امیدواریم اتفاقات بهتری در پیش داشته باشیم.

وی افزود: همچنین طی جلسه ای که با دکتر قاضی زاده هاشمی، وزیر بهداشت داشتیم توافق شد که کارگروهی در این خصوص تشکیل شود و جلسه ای مشترک با حضور نمایندگان استارت آپ ها و وزیر بهداشت داشته باشیم تا فعالیت ها نظام مند تر و با جدیت بیشتری دنبال شود.
ایازی ادامه داد: تفاهم نامه ها و کارهای اجرایی خوبی برای توسعه استارت آپهای سلامت انجام گردیده و در تلاش هستیم تا توسعه کسب وکارهای نوپای سلامت بعنوان یکی از اصلی ترین برنامه های معاونت قرا گیرد.

در ادامه این جلسه اسدی عنوان کرد: ما در تلاش بودیم که ارتباط با وزارت بهداشت به عنوان یک نهاد حاکمیتی را تسهیل کنیم و به دنبال جذب وی سی ها و شتابدهنده ها باشیم و برای دریافت مجوزهای آن جلسات متعددی داشتیم. لذا این جلسه را برگزار کردیم تا دغدغه هایی که داریم را مطرح کرده و نتیجه آن را در جلسه ای که با وزیر بهداشت خواهیم داشت ارائه کنیم. همچنین در این اقدام نگاه حاکمیتی وجود ندارد و از دوستان می خواهیم که مشکلات و دغدغه های خود را با ما در میان بگذارند.

پس از آن هر کدام از نمایندگان استارت آپ ها به معرفی خود و کارکرد آن استارت آپ پرداختند و از مشکلات و دغدغه های خود گفتند.

برخی از این مشکلات شامل بحث مجوزها، مباحث زیرساختی و حمایتی، حمایت پلت فرم هایی همانند صدا و سیما و تخفیف برای کسب و کارهای حوزه سلامت، تعامل با نظام پزشکی، بین المللی شدن برخی استارت آپ ها، تسهیل ارتباط با ارگان های مختلف و تبادل همکاری با آنها بود که نمایندگان استارت آپ ها در خصوص آن به بحث و تبادل نظر پرداختند.

نخستین جشنواره رسانه های دیجیتال سلامت با هدف استفاده از ظرفیت بالای رسانه های دیجیتال در ارتقای سواد سلامت جامعه، جریان سازی و بسترسازی برای تولید و توسعه محتوای دیجیتال سلامت، شناسایی تولیدکنندگان آثار دیجیتال سلامت و تشکیل بانک اطلاعاتی جهت ارائه خدمات بهینه، کمک به توسعه کسب و کارهای نوپا، کاهش هزینه و تسهیل دسترسی عمومی به تولیدات سلامت در هر زمان و مکان، حمایت از افراد، مراکز، موسسات، تشکل ها و شرکت های فعال در حوزه تولید آثار و محصولات سلامت وایجاد بستر رقابت میان تولیدکنندگان رسانه های دیجیتال سلامت در جهت رشد، شکوفایی و همچنین رونق بخشی به بازار داخلی و صادرات در این صنعت، مهر ماه سال جاری از سوی وزارت بهداشت و توسط موسسه آوای هنر سلامت برگزار می‌شود.

 

جشنواره رسانه‌های دیجیتال سلامت توسط موسسه فرهنگی آوای هنر سلامت از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در مهر ماه برگزار می‌شود. امیرحسین اسدی دبیر علمی و محمد علی حجازی دبیر اجرایی جشنواره رسانه‌های دیجیتال سلامت، برگزاری این رویداد را عهده‌دار هستند.