رویدادها و تازه‌ها

آمادگی حمایت از 10 فیلم سینمایی با موضوع سلامت را داریم

آمادگی حمایت از 10 فیلم سینمایی با موضوع سلامت را داریم

دبیر نخستین جشنواره فیلم سلامت با اشاره به اهمیت موضوع سلامت گفت: آمادگی حمایت از 10 فیلم سینمایی با موضوع سلامت را داریم.

به گزارش روابط عمومی نخستین جشنواره فیلم سلامت، متن سخنان دکتر ابراهیم دارغه زاده دبیر نخستین جشنواره فیلم سلامت در مراسم اختتامیه این رویداد سینمایی که در سالن همایش های رازی برگزار شد بدین شرح است:

در کشوری که هر روز آن با یک رویداد بهداشتی و درمانی و فرهنگی هنری همراه است که برخی از آنها مفید و برخی بی فایده و برخی موثر و برخی بی تاثیرند برگزاری رویدادی هدفمند که ضمنا قابل ارزش یابی نیز باشد کاری اضطراب آفرین بود.

بیش از یک سال است که در انتظار و آماده سازی مقدمات برگزاری این اتفاق مهم و اثرگذار هستیم و تمام تلاشمان این بوده است که کاری کنیم موثر در جهت حفظ و ارتقای سلامت مردم. تلاشمان این بوده است که بجای شخص و شخصیت محوری، موضوع محور و مخاطب محور باشیم و تلاش کردیم از رفتارهای صرفا نمایشی فاصله گرفته کاری درخور اهمیت مسئله انجام دهمیم و از آفت برخی رویدادهای مشابه که چند روزه است و نه پیشی دارد و نه پسی دارد مصون بمانیم.

تلاش کردیم با هدفگذاری و برنامه ریزی حول شعار محوری جشنواره که جوان نمی توان ماند اما سالم چرا و تولید برنامه های لازم و انتشار سه شماره نشریه ویژه جشنواره آماده شویم برای ورود به حوزه ایی که تاکنون مغفول مانده بود و آن رویدادی تخصصی فرهنگی با محوریت سلامت فرهنگ سلامت و بازنمایی آن در فیلم ها، آثار نمایشی و رسانه های تصویری بود.

خدای بزرگ را شاکریم که می توانیم گزارش کنیم بیش از آنچه گمان می کردیم توفیق را رفیق راهمان نمودیم و به مدد همه اصحاب دغدغه مند جامعه پرتوان و پرتلاش فعال در حوزه سلامت و بهداشت و درمان، جامعه ارزشمند و صاحب اندیشه از اصحاب فرهنگ و رسانه، جامعه مخاطبان همچون فعالان فرهنگی و هنری، حوزه های بهداشت و درمان سراسر کشور، سازمان های مردم نهاد، مردم گام اول و موثری در توجه دادن همگان به تاثیر حوزه فرهنگ و هنر و رسانه در حفظ ارتقای سلامت جامعه و ضرورت هم نشینی هرچه بیشتر و سامان مند میان دست اندرکاران و فعالان این دو حوزه برداشتیم.

اجازه بدهید ضمن ستایش از تلاش و کوشش همه همکارانم در بخش های گوناگون داخل و خارج از وزارتخانه اعلام کنم که موسسه تازه تاسیس آوای هنر سلامت در آغاز راهی است بی پایان و در این فرصت کوتاه تلاش های بسیاری صورت داده است که از رفع نیازهای جامعه در حوزه فرهنگ و هنر و رسانه حمایت کند تا آثاری همسو و موثری در این حوزه تولید و به نمایش در آیند که سریال موفق و پرمخاطب پریا یکی از آنها است.

ما به نمایندگی از وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی آمادگی حمایت از اینگونه آثار را داریم و دستمان را برای همکاری با همه فعالان این عرصه دراز می کنیم تا از رهگذر همکناری آن اراده و خلاقیت و این حمایت آثاری تولید شود که پاسخگوی دغدغه نیاز مردم و همسو با اولویت های نظام سلامت کشور باشد. همینجا اعلام می کنم که حمایت ارزشمند جناب آقای هاشمی وزیر محترم و جناب اقاي ايازي معاون محترم امسال اماده حمايت از 10 فيلم سينمايي با موضوع سلامت هستيم كه بتواند به بهشي از اين ضرورت پاسخ دهد.

اميدواريم اين گام در برگزاري رويدا ي اين چنين موثر كه با استقبال بي نظير و خارج از پيش بيني ما صورت گرفت و خود نشان از اهمیت سلامت برای مردم و مخاطبان آثار فرهنگی و هنری دارد بتواند در گام های بعدی با رفع نواقص احتمالی به تاثیرات بیشتر و هدفمند تر منجر شود.

از همه گروها داوري تشكر مي كنم و براي همه شركت كنندگان برگزيدگان و فعالان اين حوزه ها استمرار توفیق در مسیری که پیش گرفته اند از خداوند متعال خواستارم.