رویدادها و تازه‌ها

رسانه ملی جشنواره فیلم سلامت را نسبت به باقی جشنواره‌ها بهتر پوشش داد

رسانه ملی جشنواره فیلم سلامت را نسبت به باقی جشنواره‌ها بهتر پوشش داد

قائم مقام معاون سیمای رسانه ملی فعالیت صداوسیما را نسبت به پوشش جشنواره فیلم سلامت خوب ارزیابی کرد و این را نشان از اهمیت مقوله سلامت برای همه اقشار جامعه دانست.

به گزارش روابط عمومی جشنواره فیلم سلامت، رضا پورحسین با اشاره به تعامل صدا و سیما با جشنواره فیلم سلامت، اظهار داشت: رسانه ملی سعی کرد این رویداد فرهنگی را به خوبی اطلاع‌رسانی کند و این اطلاع‌رسانی نسبت به جشنواره‌های دیگر از حجم مناسب‌تری برخوردار است.

وی افزود: در ایام جشنواره شبکه‌های تلویزیونی به موضوع جشنواره سلامت پرداختند و روی آن کار کردند. رسانه ملی در این زمینه تا اینجا خوب عمل کرده‌ و می‌تواند بعد از جشنواره هم  با پخش این آثار تا مدت‌ها همراه جشنواره فیلم سلامت باشد.

پورحسین درباره دلیل توجه رسانه ملی به جشنواره فیلم سلامت گفت: موضوع این جشنواره سلامت است، موضوعی که برای کل جامعه اهمیت دارد. اگر بخواهیم این موضوع را در نگرش و رفتار مردم نهادینه کنیم، راه‌کار این است که از هنر استفاده کنیم.

این کارشناس رسانه سپس ادامه داد: جشنواره فیلم سلامت زمینه هنری و فرهنگی دارد و می‌تواند این فرهنگ‌سازی را در جامعه محقق کند.

وی درباره ارزیابی سطح جشنواره عنوان کرد: فیلم سلامت منظم و گسترده جلو رفت، به خوبی مدیریت شد و انعکاس وسیعی ایجاد کرد.

پورحسین افزود: رویدادی که موفق شود بخشی از جامعه را مطلع کند، کار پر اهمیتی انجام داده‌است. مدیریت و انظباط جشنواره  فیلم سلامت به‌گونه‌ای است که حساسیت را در جامعه سینمایی و مردم افزایش داده است.

قائم مقام سیمای رسانه ملی درباره استقبال مردم از جشنواره گفت: رفت و آمد و جوش و خروش در این رویداد هنری بالا است.

پورحسین در پاسخ به این سوال که صداو سیما تا چه حد سعی می‌کند به سلامت مردم اهمیت دهد، گفت:از حوزه‌هایی که صدا و سیما روی آن خوب- البته نه ایده‌آل- کار کرده است، حوزه سلامت است.

وی افزود: پرداختن به این موضوع به متولیان حوزه سلامت هم بستگی دارد. در دولت یازدهم با توجه به طرح موضوع تحول نظام سلامت رسانه ملی برای انعکاس بیرونی آن تلاش کرد.

این کارشناس رسانه با تاکید بر اهمیت سلامت افزود: سلامت و امنیت دو نیاز اصلی آدم‌ها است و این دو نیاز اگر برآورده شود، آرامش همراه ما خواهد بود. برای برقراری سلامت بهترین کار این است که از محمل هنر استفاده کنیم.

پور حسین ادامه داد: سینما در میان هنرهای دیگر مقدم است و برای انتقال مفاهیم ایجاد نگرش موثر خواهد بود. باید سینما در این حوزه تمرکز کند و از طریق تولید فیلم‌های کودک و انیمیشن کودکان را نسبت به سلامتی‌شان آگاه کند. اگر این بخش را تقویت کنیم موفق خواهیم بود.

نخستین جشنواره فیلم سلامت تا 5 شهریور در پردیس سینمایی چارسو برپاست.