رویدادها و تازه‌ها

با انتخاب 72 اثر بخش مردمی پایان یافت

با انتخاب 72 اثر بخش مردمی پایان یافت

مجید برزگر در گفت و گو با روابط عمومی نخستین جشنوراه فیلم سلامت، در مورد بخش مردمی جشنواره توضیح داد: طراحی بخش مردمی به اعتقاد شورای سیاست‌گذاری و بسیاری از دست‌اندرکاران نقطه مهمی از جشنواره بود. متاسفانه کمی دیر راه‌اندازری شد و مکانیزم اطلاع‌رسانی به مردم قدری پیچیده شد اما خوشبختانه استقبال خیلی خوبی شد و بیش از 600 فیلم به دست ما رسید.

وی افزود: در دورانی که استفاده از موبایل و دوربین‌های گوشی همراه  و دوربین‌های کوچک خیلی رایج و همه‌گیر شده، جشنواره پیشنهادی داد به مردم که با موضوع سلامت فیلم بسازند و برای ما بفرستند. معنی رسیدن 600 فیلم به جشنواره این است که 600 کارگردان و و حداقل 600 نفر که همراه کارگردان بودند، درباره موضوع جشنواره فیلم ساخته‌اند. به نظرم این اتفاق مهمی بود.

برزگر جدیدترین محصولات با موضوع جشنواره سلامت را آثار بخش مردمی دانست و اظهار کرد: آنچه در بخش‌های مستند، کوتاه، سینمایی و تلویزیونی جشنواره می‌بینیم حاصل این جشنواره نیست حاصل تولیدات سینما و تلویزیون ایران در سال‌های گذشته است.

وی ادامه داد: این نکته که بعد از پایان مهلت ارسال آثار همچنان فیلم به دست ما رسید و همچنین کیفیت بالای آثار رسیده ما را بر آن داشت که خیلی سخت‌گیرانه در انتخاب فیلم‌های نهایی اقدام کنیم و  72 فیلم را واجد ارزش‌هایی برای دریافت جایزه دانستیم.