رویدادها و تازه‌ها

جشنواره فیلم سلامت به مستندسازها اهمیت دهد

جشنواره فیلم سلامت به مستندسازها اهمیت دهد

کارگردان «لکنت» درباره اهمیت ساخت فیلمی درباره این عارضه گفت: آشنایی ام با عارضه لکنت باعث شد، احساس کنم باید فیلمی در این زمینه ساخته شود تا مردم با این مشکل آشنا شوند و راه های درمان آن را بشناسند.

منصوره میر معرب در گفتگو با روابط عمومی جشنواره فیلم سلامت، درباره مستند لکنت اظهارکرد: این مستند اشاره به لکنت زبان افراد بزرگسال و کودکان دارد. با دیدن این فیلم مخاطب درباره این عارضه  و سطوح مختلف آن اطلاعات کسب می کند.

وی درباره شکل گیری انگیزه ساخت این مستند، گفت: مدتی پیش فرزند یکی از دوستانم دچار لکنت زبان شد، من از نزدیک سردرگمی های این خانواده را دیدم و تصمیم  گرفتم مستندی درباره این بیماری بسازم که راه های درمان و دلایل بروز لکنت زبان را نشان دهد.

این کارگردان با اشاره به اینکه در جریان ساخت این فیلم با انجمن لکنت زبان آشنا شدم که در پارک ساعی دور هم جمع می شوند، افزود: این انجمن متشکل از افرادی است که همگی لکنت زبان دارند، از طریق این مشکل با هم آشنا شدند و یکدیگر را حمایت می کنند.

این مستند ساز درباره مراحل ساخت لکنت گفت: تهیه کنندگی این فیلم بر عهده خودم بود، مراحل ساخت آن خیلی سخت جلو رفت. هیچ گونه حمایت و تجهیزاتی نداشتم و همه مراحل فیلم برداری تا تدوین را به تنهایی جلو بردم.

میر معرب ادامه داد: البته انرژی بچه های دارای لکنت در همه مراحل من را یاری کرد، چون برای آن ها خیلی مهم بود که فیلمی درباره لکنت ساخته شود.

وی بااشاره به جشنواره فیلم سلامت و استقبالی که مخاطبان از فیلم او داشتند گفت: استقبال خیلی خوبی از مستند لکنت شد، سالن نمایش کاملا پر بود و حتی روی زمین هم نشسته بودند. فکر می کنم برای مردم اهمیت داشت که فیلمی درباره لکنت ببینند.

میر معرب همچنین گلایه ای از جشنواره فیلم سلامت مطرح کرد و گفت: مدتهاست که تمرکز تمام رویدادهای هنری کشور روی چهره ها و نام ها است. اما جشنواره هایی مثل فیلم سلامت بیش از حضور و عکس چهره های هنری باید به مستند سازها اهمیت دهد.