رویدادها و تازه‌ها

جشنواره فیلم سلامت روند خوبی را پیش گرفته است

جشنواره فیلم سلامت روند خوبی را پیش گرفته است

جواد یحیوی معتقد است که جشنواره فیلم سلامت با تمرکز موضوعی و با تحلیل‌ها و پنل‌های تخصصی و تلاشی که برای ندادن اطلاعات غلط در مورد سلامت فردی دارد توانسته روند خوبی را پیش بگیرد.

به گزارش روابط عمومی نخستین جشنواره فیلم سلامت، جواد یحیوی مجری و بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون گفت: موضوع سلامت بزرگ‌ترین دغدغه برای جامعه امروز ما محسوب می‌شود. تهدیدهایی که امروزه برای سلامتی انسان‌ها ایجاد شده به قدری زیاد است که باید دایره آگاهی خود را از سلامت فردی و اجتماعی بالا ببریم.

وی افزود: این روزها بیشتر مردم اطلاعات خوبی در مورد میزان کالری‌ها، آلودگی هوا و محیط زیست و حتی پارازیت‌های موجود در فضا دارند و امروزه فقط سلامت انسان مطرح نیست، بلکه سلامت محیط زیست، آب و خاک هم جزو دغدغه‌های مردم در حوزه سلامت قرار گرفته است.

یحیوی اظهار کرد: جشنواره فیلم سلامت با تمرکز موضوعی و با تحلیل‌ها و پنل‌های تخصصی و تلاشی که برای ندادن اطلاعات غلط در مورد سلامت فردی دارد توانسته روند خوبی را پیش بگیرد و امیدوارم که این جشنواره با تداوم و برگزاری در سال‌های آینده بتواند در دادن اطلاعات به مردم تاثیرگذار و موفق باشد.

وی با بیان اینکه ایده و فکر برگزاری جشنواره فیلم سلامت برای من جذاب بود، گفت: امیدوارم جشنواره سلامت در اجرا هم موفق بوده و بتواند پیام اهمیت سلامت اجتماعی و فردی را به مردم برساند.

این بازیگر عنوان کرد: ورزش امری است که باید هر کس به صورت شخصی به اهمیت آن پی ببرد تا ورزش روزانه را انجام دهد. تا کنون مسئله ورزش شعاری بوده و به همین دلیل نتوانسته ارتباط خوبی با مردم برقرار کند. سینما و تلویزیون از طریق گستردگی و تاثیرگذاری که در بین مردم دارند، باید بتوانند اهمیت پرداختن به ورزش را برای مردم توضیح داده و فرهنگسازی کنند.

وی تاکید کرد: باید با جهان شخصی مخاطبان ارتباط بیشتری برقرار کرد تا فیلم‌هایی که ساخته می‌شوند تاثیرگذاری داشته باشد و برای مردم ایجاد انگیزه کند. باید در زمینه سلامت در سینما و تلویزیون بازنگری انجام دهیم. هرچند در سینما، برای واقعی بودن و واقعی نشان دادن جامعه عوامل و محدودیت‌های دست و پا گیری وجود دارد و با وجود این همه محدودیت نمی‌توان به راحتی در مورد اصلی‌ترین موضوع زندگی هر انسان یعنی سلامت صحبت کرد و اثرگذار بود، اما باید تلاش کرد که ورزش پیشگیرانه را در جامعه رواج داد تا بتوان از سلامتی مردم حفاظت درستی صورت گیرد.

نخستین جشنواره فیلم سلامت تا 5 شهریور در پردیس سینمایی چارسو برپاست.