رویدادها و تازه‌ها

امیدوارم جشنواره سلامت بتواند پیام سلامتی را به مردم برساند

امیدوارم جشنواره سلامت بتواند پیام سلامتی را به مردم برساند

معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت گفت: پیام‌ها و هشدارها تا کنون نتوانسته‌اند باعث خودمراقبتی مردم شوند، امیدوارم که جشنواره سلامت و فیلم‌هایی که در این حوزه ساخته می‌شوند بتوانند پیام سلامتی را به مخاطبان خود برسانند.

به گزارش روابط عمومی نخستین جشنواره فیلم سلامت، دکتر محمدرضا داودآبادی فراهانی معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت ضمن بازدید از جشنواره فیلم سلامت گفت: در حال حاضر و با شرایط موجود دیگر کسی نمی‌تواند منکر تاثیر هنر و سینما در هر زمینه ای در دنیای امروز باشد.

وی ضمن اشاره به اینکه سینما جزء هنرهایی است که ضریب نفوذ بسیار بالایی دارد، گفت: سینما می‌تواند بسیاری از پیام‌ها را به صورت غیر مستقیم به مخاطبان منتقل کند. در حوزه سلامت پیام‌های بسیار زیادی وجود دارد و می‌توان از طریق جشنواره و فیلم‌هایی که در این حوزه ساخته می شود کمک زیادی به اشاعه و ترویج این پیام‌ها کرد.

دکتر فراهانی تصریح کرد: می‌توان از این طریق فرهنگ‌سازی درستی انجام داد تا مردم از مهم‌ترین سرمایه انسانی خود که سلامتی  است بیشتر مراقبت کنند. می‌توان از طریق سینما آگاهی‌های لازم را به مردم منتقل کرد تا با بایدها و نبایدهای پزشکی که در زندگی و سلامت جسم و روان آنها موثر است آشنا شوند.

معاون وزیر بهداشت اظهار کرد: مردم توصیه‌های بهداشتی را می‌شنوند اما تصمیم گیری درستی انجام نمی‌دهند چون از عواقب آن مطلع نیستند. اگر سینما بتواند مردم را از عواقب بیماری‌ها مطلع سازد و این پیام که می‌توانند طول زندگی درستی داشته باشند را به مخاطبان منتقل کند، قطعا رسالت خود را انجام داده است.

وی افزود: باید مردم را آگاه کرد که اگر اصول سلامت را رعایت نکنند، قطعا در آینده با مشکلات سلامتی روبه‌رو شده و عذاب زیادی را متحمل خواهند شد.

دکتر فراهانی در پایان بیان کرد: پیام‌ها و هشدارها تا کنون نتوانسته‌اند باعث خودمراقبتی مردم شوند، امیدوارم که جشنواره سلامت و فیلم‌هایی که در این حوزه ساخته می‌شوند بتوانند پیام سلامتی را به مخاطبان خود برسانند.

نخستین جشنواره فیلم سلامت از یکم آغاز شده است و تا پنجم شهریور ادامه خواهد داشت.