رویدادها و تازه‌ها

پوران درخشنده: مسائل مربوط به سلامت باید ریشه یابی شود

پوران درخشنده: مسائل مربوط به سلامت باید ریشه یابی شود

پوران درخشنده معتقد است که مسائل مربوط به سلامت باید ریشه‌یابی شود و از طریق فیلم و سینما به آن پرداخته شود.

به گزارش روابط عمومی نخستین جشنواره فیلم سلامت، پوران درخشنده در مورد اینکه میزان توجه مردم به موضوع سلامتی بسیار اندک است، اظهار کرد: هشدارهای آموزشی به جامعه‌ای که نمی‌داند، آگاهی ندارد و توجهی ندارد که موضوع سلامت چقدر اهمیت دارد و باید چقدر از خودش مراقبت کند، طبیعتا تاثیر چندانی نخواهد داشت.

وی افزود: شرایط اجتماعی را باید به گونه‌ای پیش برد که از این آسیب‌ها کم کند. باید ریشه‌ها را پیدا کرد و آنها را مورد توجه قرار داد.

درخشنده در پاسخ به این پرسش که چگونه می‌توانیم با ابزار سینما این مسائل را ریشه‌یابی و درمان کنیم گفت: سینما باید آزاد باشد تا بتواند به آسیب‌های اجتماعی توجه کند و بتواند حرفش را دقیق و راحت بزند. در سینما نباید محدودیت وجود داشته باشد تا بتواند تاثیرگذار باشد، در غیر این صورت هیچ نتیجه‌ای حاصل نمی‌شود.

این کارگردان در مورد حساسیت‌هایی که افراد و جوامع مختلف در مورد آثار سینمایی و تلویزیونی دارند و غالبا اعتراض‌هایی صورت می‌گیرد، عنوان کرد: اصلا نباید این اعتراض‌ها وجود داشته باشد؛ این یک رفتار و فرهنگ غلط است که به شدت رواج یافته و دست سینماگران را بسته است. این واکنش‌های تند و گاها عجولانه موجب شده که سینماگران به سراغ موضوعات نروند.

درخشنده ادامه داد: این روند بسیار مسئله‌ساز و ناراحت کننده است که شما در مورد هرکسی فیلم بسازی و آن فرد اعتراض کند که چرا فیلم در مورد من است. پس در مورد چه کسی باید فیلم ساخت؟ این‌ها موضوعاتی است که باید فرهنگش به وجود بیاید.