رویدادها و تازه‌ها

همکاری وزارت بهداشت با جشنواره فیلم فجر

همکاری وزارت بهداشت با جشنواره فیلم فجر

ابراهیم داروغه زاده از تعامل موسسه آوای هنر سلامت با جشنواره فیلم فجر خبر داد.

به گزارش روابط عمومی موسسه آوای هنر سلامت، دکتر ابراهیم داروغه زاده درباره اظهارات حبیب ایل‌بیگی معاون ارزشیابی و نظارت سازمان سینمایی، درباره «سیگار» كه آن را مهم‌ترین مشکل و ممیزی فیلم‌های جشنواره دانسته بود، گفت: ضمن تشكر از ایشان، مطمئن هستم سینماگران عزیز ما اگر نسبت به این واقعیت ثابت شده علمی كه نمایش تصاویر استعمال دخانیات در فیلم های سینمایی تاثیر مستقیمی بر افزایش مصرف سیگار در نوجوانان دارد، دقت بیشتری داشته باشند، آنقدر نسبت به این موضوع حساسیت خواهند داشت كه نیاز به ممیزی مدیران سینمایی نخواهد بود.

دبیر نخستین جشنواره فیلم سلامت در ادامه اعلام کرد: به نظر می رسد آنچه هم اكنون در فیلم های سینمایی ما در حال اتفاق است، ناشی از غفلت همه ما در باره تاثیر مثبت و منفی است كه سینما می تواند در جامعه و مخاطبان خود داشته باشد.

مدیر عامل موسسه «آوای هنر سلامت» تصریح كرد: متاسفانه در سال های اخیر مصرف سیگار در فیلم های سینمایی توسط هنر پیشه هایی كه اتفاقا از محبوبیت بالایی نزد جوانان و نوجوانان برخوردار هستند ، بسیار افزایش یافته و این اتفاق با توجه به تحقیقات علمی انجام شده تاثیر مستقیمی در گرایش نوجوانان به مصرف سیگار دارد.

داروغه زاده خاطرنشان كرد: جالب توجه اینكه در همین سال های اخیر میزان تصاویر استعمال دخانیات در سینمای هالیوود كاهش یافته است و البته به همین نسبت میزان مصرف دخانیات در سال های گذشته در كشور آمریكا نیز پایین آمده است.

ابراهیم داروغه زاده درباره همکاری موسسه آوای هنر سلامت با جشنواره فیلم فجر افزود: امسال 7 تیزر با موضوع آموزش و پیشگیری از دخانیات تولید کرده ایم که طی جلسه ای که با آقای حیدری دبیر محترم جشنواره داشتیم، قرار شد تیزرها قبل از نمایش فیلم های جشنواره در تمام سالن های نمایش دهنده، اکران شود.

رییس پیشین کاخ جشنواره افزود: همکاری جشنواره فیلم فجر چه در زمینه ممیزی تصاویر مربوط به سیگار کشیدن و چه اکران تیزرهای مربوط به آموزش و پیشگیری از دخانیات قابل ستودنی است. چرا که این تعامل با استمرار و تداوم می تواند تاثیر بسیار خوبی در بلند مدت بر روی کاهش مصرف دخانیات در کشور داشته باشد.

لازم به یادآوری است چندی پیش حبیب ایل بیگی معاون ارزشیابی و نظارت سازمان سینمایی مهمترین مشکل و ممیزی‌ فیلم‌های سینمایی جشنواره‌ی فجر را صحنه‌های سیگار کشیدن دانست و نسبت به این موضوع هشداری جدی داد.

موسسه آوای هنر سلامت با هدف ارتقای سطح دانش و بینش عمومی در حوزه نظام سلامت با استفاده از بسترهای فرهنگی و هنری کشور و رویکرد ترویج اشاعه فرهنگ و هنر اصیل ایرانی اسلامی و وظایف قانونی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی فعالیت خود را آغاز کرده است.

این موسسه تهیه و تولید سریال ها و فیلم های تلویزیونی، ویدیویی، انیمیشن، کوتاه، بلند و مستند اعم از داستانی، آموزشی، صنعتی و تاریخی را در دستور کار خود قرار داده است.

مدیر عاملی موسسه آوای هنر سلامت را ابراهیم داروغه زاده بر عهده دارد.

علاقمندان جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانند به وب سایت موسسه آوای هنر سلامت به نشانی www.honarsalamat.com مراجعه نمایند.