رویدادها و تازه‌ها

طرح 100 مطب دیابتی در 100 نقطه از تهران

طرح 100 مطب دیابتی در 100 نقطه از تهران

 طرح 100 مطب دیابتی با هدف راهنمایی، مشاوره و درمان دیابت از سوی بنیاد امور بیماری های خاص در 100 نقطه از تهران انجام می شود.

 به گزارش روابط عمومی فیلم سلامت، دکتر مهرناز والی زاده معجزی گفت: سخن گفتن درباره سلامت مردم به هر شیوه ای که باشد مفید و تاثیر گذار است. جشنواره سلامت به دلیل ارتباط با فیلم، سینما و هنرمندان می تواند برای مخاطبان جذاب باشد و باید از اختلاط مخاطبان و هنرمندان در این رویداد به منظور آگاهی سازی جامعه استفاده کرد.

وی افزود: مردم با مراجعه به این جشنواره همراه با دیدن فیلم می توانند پیام های آموزشی حوزه های مختلف سلامتی را نیز به دست بیاورند و از آن سود ببرند.

دکتر والی زاده معجزی با اشاره به فعالیت غرفه های مختلف انجمن های فعال در حوزه سلامت اظهار کرد: یکی از غرفه های فعال در این جشنواره غرفه بنیاد اموربیماری های خاص است. این بنیاد در تازه ترین فعالیت خود طرحی با عنوان 100 مطب دیابتی را راه اندازی کرده است.

وی افزود: بنیاد در این طرح مطب های 100 پزشک عمومی را تجهیز کرده  و آموزش های لازم و تخصصی در حوزه دیابت را به آنها داده است تا مردم در هر نقطه ای از تهران به این 100 مطب دسترسی داشته باشند. در این مطب ها عموم مردم آموزش هایی را درباره دیابت دریافت می کنند و درمان می شوند.

والی زاده معجزی با بیان اینکه متاسفانه دیابت پنهان وجود دارد، اظهار کرد: خیلی از افراد اطلاع ندارند که دیابت دارند. با مراجعه به این مراکز می توانند از این موضوع آگاه شوند و راهنمایی های لازم را دریافت کنند.