رویدادها و تازه‌ها

تهیه كننده سریال پرستاران: به احتمال زیاد اسم سریال تغییر نمی كند

تهیه كننده سریال پرستاران: به احتمال زیاد اسم سریال تغییر نمی كند

 . تحقیقات میدانی و كتابخانه ای گسترده ای برای ساخت سریال پرستاران آغاز كرده ایم.

داوود هاشمی در گفتگو با خبرنگار آوای هنر سلامت درباره اینكه ساخت سریال پرستاران در چه مرحله ایست، بیان داشت: ما برای انجام این كار تحقیقات میدانی و كتابخانه ای را آغاز كرده ایم و سه اكیپ مشغولند تا خاطرات تمام پرستاران پیشكسوت و جوان را جمع آوری كنند تا درخلال داستان اصلی فیلم از این اتفاقات و خاطره ها نیز استفاده كنیم.

وی افزود: همزمان با انجام این تحقیقات هفته ای یك جلسه برگزار می كنیم تا گروه محققان كارشان را به آقای افخمی كه سرپرست نویسندگان هستند، تحویل دهند، ایشان هم نتایج این تحقیقات را ساماندهی می كنند و در حال نگارش سیناپس كاملی هستند.

هاشمی خاطرنشان كرد: ما امیدواریم تا یك هفته آینده بعد از دریافت این سیناپس چارچوب كار هم مشخص شود تا بتوانیم از این خاطرات در قالب داستانك هایی در داستان اصلی فیلم استفاده هایی داشته باشیم .

این تهیه كننده اضافه كرد: سریال پرستاران در 52 قسمت و بصورت مشاركتی بین داره كل نمایش سازمان صدا و سیما و وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشكی در نظر گرفته شده است.در این پروژه بعد از تهیه سیناپس در نظر داریم داستانها را گسترش دهیم و نظارت محتوایی هم از سوی سیما روی این كار ادامه خواهد داشت .

وی در پاسخ به این سوال كه نگارش فیلمنامه تا چه زمانی ادامه خواهد داشت؛ گفت: به این سوال نمی توان پاسخ واضح و روشنی داد. با توجه به تجربه ای كه تاكنون داشته ام این را می دانم كه فیلمنامه خوب است كه یك كار را موفق می كند، همچنین با توجه به همكاری های بنده و آقای افخمی در آثار تولید شده قبلی مان، هم ایشان می دانند كه من چه كاری می خواهم و هم بنده با اطمینانی كه به كار ایشان دارم، بیشترین تلاش مان اینست با حفظ زمان بهترین فیلمنامه را هم داشته باشیم و به همین خاطر نمی توانم زمان دقیقی برای اتمام نگارش فیلمنامه تعیین كنم .

هاشمی در ادامه خاطرنشان كرد: ما یك زمان تقریبی را برای اتمام نگارش فیلمنامه تعیین كرده بودیم كه بعد از انجام تحقیقات مثلا ماهی 4 قسمت را نگارش كنیم كه با 25 یا 30 قسمت اگر تلویزیون موافقت كند، كار را آغاز كنیم . اماقانون جدیدی آمده كه اگر فیلمنامه نهایی باشد آن زمان كار را آغاز كنیدكه این باعث می شود زمان نگارش ما هم طولانی تر شود با این حال در تلاشیم به یك متن خوب برسیم كه بازتابی از زحمات ناتمام پرستاران گرانقدر كشورمان را به تصویر بكشد .

این تهیه كننده یادآور شد: فعلا همین اسم"پرستاران" را برای این سریال قطعی و نهایی كرده ایم و به احتمال زیاد همین اسم باقی بماند.

هاشمی تصریح كرد: محور سریال ممكن است بیمارستان و درمانگاه باشد و بقیه داستانها هم به زندگی شخصی و خصوصی پرستاران می پردازد . ما سعی می كنیم شرایط كاری و زندگی پرستاران و وضعیت اجتماعی آنان را با هم در این سریال به تصویر بكشیم .

موسسه آوای هنر سلامت با هدف ارتقای سطح دانش و بینش عمومی در حوزه نظام سلامت با استفاده از بسترهای فرهنگی و هنری کشور و رویکرد ترویج اشاعه فرهنگ و هنر اصیل ایرانی اسلامی و وظایف قانونی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی فعالیت خود را آغاز کرده است.

این موسسه تهیه و تولید سریال ها و فیلم های تلویزیونی، ویدیویی، انیمیشن، کوتاه، بلند و مستند اعم از داستانی، آموزشی، صنعتی و تاریخی را در دستور کار خود قرار داده است.

مدیر عاملی موسسه آوای هنر سلامت را ابراهیم داروغه زاده بر عهده دارد.

علاقمندان جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانند به وب سایت موسسه آوای هنر سلامت به نشانی www.honarsalamat.com مراجعه نمایند.