رویدادها و تازه‌ها

معضلات عمده مردم ناشی از بی انگیزگی است/ مشکلات روحی عامل سرطان

معضلات عمده مردم ناشی از بی انگیزگی است/ مشکلات روحی عامل سرطان

کارگردان «رقص خاک» گفت: معضلات عمده مردم ناشی از بی انگیزگی است و دلیل ابتلا به سرطان را مشکلات روحی می دانم.

به گزارش روابط عمومی نخستین جشنواره فیلم سلامت، ابوالفضل جلیلی با اشاره به برگزاری جشنواره فیلم سلامت گفت: جشنواره های زیادی در ایران برگزار می شود اما مهم این است که این جشنواره ها نتایج خوبی داشته باشد و تنها به یکبار برگزاری خلاصه نشود.

وی ادامه داد:دبیر این جشنواره ابراهیم داروغه زاده است که با نگاهی به کارنامه کاری اش متوجه می شویم که مدیر بسیار کاربلد و خوش فکری است. به نظرم مدیریت این نوع جشنواره های موضوعی به این نوع آدم ها سپرده شود خوب است زیرا قطعا به نتایج خوبی خواهیم رسید.

کارگردان «مسیر معکوس» با اشاره به اینکه به سلامتی اش اهمیت می دهد یادآور شد: همه ما دوست داریم سلامت باشیم اما برای اینکه  بدانیم چطور سلامت باشیم باید به ما روش های متفاوتی آموزش داده شود و رسانه ملی بیشترین تاثیر را در این امر دارد.

جلیلی ادامه داد: رسانه ملی می تواند با ساخت برنامه های متفاوتی در این مورد روش درست سالم ماندن را به همه بیاموزد. به نظرم بیشتر مشکلاتی که عمده مردم با آن مواجه هستند ناشی از بی انگیزگی است  و اگر انگیزه لازم در همه ما وجود داشته باشد هیچ بیماری سراغمان نمی آید.

وی خاطرنشان کرد: متاسفانه در سال های اخیر سرطان در کشور ما بسیار شیوع پیدا کرده که تا آنجا که  بسیاری ازهنرمندان هم به آن مبتلا شده اند و جان خود را از دست دادند. شاید سرطان منشاء های مختلفی داشته باشد اما علت اصلی آن بیماری روح است که در ابتدا باید درمان شود.


*فیلمسازان دغدغه فیلم سلامت ندارند

کارگردان «حافظ» با بیان اینکه متاسفانه در فیلمسازان ما دغدغه زیادی برای پرداختن به موضوع سلامت و بیماری ها وجود ندارد، بیان کرد: در مورد این موضوعات بهتر است به جوانان فرصت داده شود زیرا در سال های اخیر جوانان فیلمساز فیلم های بسیار خوبی ساخته اند که در اکثر جشنواره های مطرح به خوبی درخشیده اند و آنها توانستند خود را به خوبی نشان دهند.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه جوان ها ایده های خوبی دارند و خوش فکر هستند می توانند برای این جشنواره های موضوعی مانند جشنواره فیلم سلامت تولیدات خوبی داشته باشند.

جلیلی با اشاره به وجود مشاوره های سلامت نیز گفت: حضور این نوع مشاورها می تواند بسیار تاثیرگذار باشد زیرا آنها می توانند سطح آگاهی مردم را بالا ببرند تا آنها بدانند چه چیزهایی برای سلامتی شان مفید است .

وی ادامه داد: متاسفانه بیشتر خانواده ها امکانات لازم برای اینکه بتوانند از سلامتی خوبی برخوردار باشند را ندارند بنابراین رسانه ملی با ساختن برنامه هایی با این موضوع با حضور کارشناسان زبده و همچنین حضور مشاوره های سلامت در برخی نقاط شهر می تواند تاثیرگذار باشد. حتی می تواند تیزرهایی در مورد سلامت در پارک ها، تلویزیون و بزرگراه ها به نمایش گذاشت.

جلیلی با بیان اینکه فیلمسازان ما باید دغدغه ساخت فیلم در این مورد را داشته باشند، گفت: در سال های گذشته فیلم هایی در مورد بیماری های مختلف از جمله سرطان، ام اس و ... ساخته شده است که جای تشکر دارد اما باید این نکته را هم درنظر داشته باشیم که در نهایت در این فیلم ها باید به امید برسیم طوری که مخاطب از در سینما و یا بعد از دیدن فیلم و سریال از رسانه ملی ناامید بیرون نیاید.

وی ادامه داد: می توان با نمایش فیلم هایی در مورد بیماری های خطرناک وبا نشان دادن امید بهبود دراین فیلم ها ،زندگی را به این نوع بیماران هدیه دهیم. به نظرم هیچ چیز در این جهان بن بست نیست و ما تنها باید راه آنرا پیدا کنیم.

نخستین جشنواره فیلم سلامت از ۱ تا ۵ شهریور به دبیری دکتر ابراهیم داروغه زاده برگزار خواهد شد.

علاقه مندان میتوانند با مراجعه به وب سایت WWW.honarsalamat.com  ویا کانال تلگرام    telegram.me/honarsalamat  اطلاعات بیشتری  دریافت کنند.

http://www.irna.ir/fa/News/82194270/