رویدادها و تازه‌ها

در جوانی به والیبال علاقه بسیاری داشتم

در جوانی به والیبال علاقه بسیاری داشتم

به گزارش روابط عمومی جشنواره فیلم سلامت، آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام و نماینده مجلس خبرگان رهبری در گپ و گفتی دوستانه از سلامت جسم خود و اهمیت آن در روند زندگی صحبت کرد.

بنابراین گزارش، آیت الله هاشمی رفسنجانی  رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در مورد مصرف فست فود و غذاهای آماده که اغلب با روغن های سوخته و غیراستاندارد تهیه می شود، گفت: «نوع و کیفیت غذا مهم است و در هر مورد متخصص تغذیه باید نظر بدهد. اما بهتر آن است که انسان کمتر از غذاهای بیرونی استفاده کند.»

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در ادامه صحبت های خود  با اشاره به ورزش و اهمیت آن در سلامت جسم و روان، عنوان کرد: «اهمیت آن در سطح ضرورت است و عدم توجه به آن خسارت دارد و معروف است که عقل سالم در بدن سالم است و یکی از راه‌های تضمین سلامت بدن هم ورزش است.»

رئیس جمهور اسبق کشورمان در مورد علاقه خود به ورزش و میزان پیگیری آن،گفت: «اگر منظور علاقه خود من است، در وضع فعلی و با توجه به سن و کار، پیاده‌روی و شناست. در جوانی به بسیاری از ورزش‌ها مخصوصاً والیبال علاقه داشتم.»

آیت الله هاشمی رفسنجانی در پایان پیرامون تاثیر مشغله کاری در روند ورزش و سلامت افزود: «بی‌شک مؤثر است. اما باید توجه داشت که ورزش در هر شرایطی لازم است و اگر به آن توجه نشود، اختلال در سلامت را سرعت می‌بخشد.»

نخستین جشنواره فیلم سلامت از ۱ تا ۵ شهریور به ریاست دکتر سیدمحمدهادی ایازی و دبیری دکتر ابراهیم داروغه زاده در پردیس سینمایی چارسو برگزار خواهد شد.

علاقه مندان می توانند با مراجعه به وب سایت www.honarsalamat.com و یا کانال تلگرام    telegram.me/honarsalamat    اطلاعات بیشتری  دریافت کنند.