رویدادها و تازه‌ها

از فیلمسازان حوزه سلامت حمایت می کنیم/سفارشی نسازیم

از فیلمسازان حوزه سلامت حمایت می کنیم/سفارشی نسازیم

مدیرعامل انجمن سینمای جوانان ایران خبر از حمایت این انجمن از فیلم هایی با موضوع سلامت داد.

به گزارش روابط عمومی جشنواره فیلم سلامت، مدیرعامل انجمن سینمای جوانان درباره برگزاری و اهمیت جشنواره فیلم سلامت گفت: اگر گرایش جشنواره های موضوعی به سمت حل مشکلات باشد و موضوعات مورد نظر خود را مورد توجه قرار دهند قطعا تاثیرگذار خواهد بود اما متاسفانه برخی جشنواره ها بدون هدف گذاری برگزار می شود ، موضوعی را مطرح می کنند و بعد از مدتی به فراموشی سپرده می شوند.

فرید فرخنده کیش ادامه داد: جشنواره فیلم سلامت با دیدگاه عظیم و اتصالی که به سازمان ها و نهادهای مرتبط و متولی دارد می تواند تاثیر عمیق فرهنگی در جهت تربیت شهروندی مطلوب داشته باشد.

وی درباره همکاری انجمن سینمای جوانان با این جشنواره نیز گفت: همه ما عضوی از این جامعه هستیم و من به عنوان یک شهروند علاقمند هستم تا جامعه ای سالم داشته باشم.

فرخنده کیش ادامه داد: یک بیمار درواقع هزینه دارد و معضلی برای جامعه محسوب می شود بدین ترتیب هرچه تعداد بیماران در یک جامعه کمتر باشد برای آن جامعه بهتر است و جامعه سلامت تر خواهد بود.

وی با بیان اینکه تولیدات سفارشی برای این جشنواره مناسب و تاثیرگذار نیست گفت: ایجاد بسترسازی مناسب می تواند برای چنین جشنواره ای تاثیرگذار باشد و روند رو به جلویی را رقم بزند. باید شرایطی فراهم شود تا فیلمسازان خودشان دغدغه‌مند شوند و گرایش به سمت ایده های جدید داشته باشند و بدین صورت می توانند تولیدات مستمر و دائمی را در سطح جامعه داشته باشند.

مدیرعامل انجمن سینمای جوان ادامه داد: فضای معرفی موضوعات مرتبط با سلامت می تواند به عنوان یکی از جریان سازی ها برای ایجاد انگیزه در فیلمسازان باشد لذا در نشستی که با مدیران این جشنواره داشتیم مقرر شد تا انجمن سینمای جوان امکاناتی را فراهم کند. به عنوان مثال، نشست های تخصصی موضوعی را با حضور کارشناسان این حوزه و کسانیکه در این زمینه دانش و تخصص سینمایی دارند، برگزار کنیم.

فرخنده کیش خاطرنشان کرد: همه ما در جامعه مان مشکلات متعددی داریم و یکی از آنها سلامتی است که هزینه های مادی و معنوی مهم و زیادی دارد. هر فیلمساز به عنوان عنصری از یک جامعه می تواند بخش بیماران جامعه را جدا کند و  جداگانه به آنها بپردازند زیرا هر کدام از این بیماران می توانند جرقه ای جداگانه در ذهن هر کدام از فیلمسازان ایجاد کنند ضمن اینکه این بستر می تواند بسیاری از بیماری های ناشناخته را معرفی کند.

وی ادامه داد: فیلم «حوض نقاشی» به جز جنبه سرگرمی که برای مخاطب دارد جنبه معرفی و آموزش یک بیماری در جامعه را داشت تا آنجا که مخاطب در کنار لذت بردن از دیدن یک فیلم خوب ایجاد زمینه های مناسبی برای آموزش و تاثیری گذاری را هم می دید.

فرخنده کیش با بیان اینکه هر جشنواره می تواند قوت و قدرتی را در ایجاد شرایطی برای امکان تولید مهیا می کند، گفت: اگر این نوع جشنواره ها استمرار داشته باشد و کار خود را به محض پایان اختتامیه برای دوره بعدی آغاز کنند و دبیرخانه دائمی برای حمایت از فیلمسازان از ایده تا اجرا داشته باشند می تواند موفق باشد.

وی ادامه داد: جشنواره فیلم سلامت نیاز به بسترسازی دارد و با گفت وگویی که با مدیران جشنواره داشتیم قرار شد این امکان را برای فیلمسازان جوان ایجاد کنیم تا در طول سال ترغیب به ساخت آثاری در این زمینه شوند ضمن اینکه از حمایت سازمان های مرتبط نیز برای تحقق مالی بهره مند شوند.

نخستین جشنواره فیلم سلامت از ۱ تا ۵ شهریور به دبیری دکتر ابراهیم داروغه زاده برگزار خواهد شد.

علاقه مندان میتوانند با مراجعه به وب سایت WWW.honarsalamat.com و یا کانال تلگرام    telegram.me/honarsalamat  اطلاعات بیشتری  دریافت کنند.