رویدادها و تازه‌ها

روح ناسالم جسم سالم را مریض کند/ لزوم ایجاد شادی در جامعه

روح ناسالم جسم سالم را مریض کند/ لزوم ایجاد شادی در جامعه

بازیگر سریال قصه های تا به تا گفت: روح ناسالم می تواند موجب مریضی جسم شود و این مهم با توجه به اینکه مردم جامعه ما عموما آدم های شادی نیستند این امر بیشتر باید مورد توجه قرار گیرد.

به گزارش روابط عمومی نخستین جشنواره فیلم سلامت، امیر حسین صدیق اظهار کرد: سلامت بحث گسترده ایی است که قبل از هر چیز به فرهنگ برمی گردد؛ فرهنگ ورزش کردن، فرهنگ رانندگی، فرهنگ تغذیه و ... . تمامی این ها یک فرهنگ سلامت می خواهد.

وی ادامه داد: من کارشناس نیستم و فقط به عنوان یک بازیگر می گویم که جامعه ما در تمامی موضوعات دچار فقر فرهنگی از جمله سلامت شده است. جامعه ما یک جامعه بایدها و نبایدها نیست اما متاسفانه چون جامعه ما درگیر بایدها و نبایدها شده، فرهنگ را کم رنگ کرده است و مردم می گویند "گفته اند باید"، "گفته اند نباید"؛ این ها جملاتی است که از فقر فرهنگی نشات گرفته شده است.

بازیگر سریال خودروی تهران ۱۱ عنوان کرد: حتی اگر فردی به لحاظ تغذیه تمامی مواد مورد نیاز بدنش را تامین کند و مشکلی در رفع نیازهای جسمی اش نداشته باشد اما از فقر فرهنگی رنج بکشد، در آینده جسمی ناسالم خواهد داشت چرا که درست است می گویند "عقل سالم در بدن سالم" اما یک روح بیمار و ناسالم به راحتی می تواند یک جسم را مریض کند و از پا درآورد.

صدیق ادامه داد: روح آنقدر قدرتمند است که می تواند تغذیه کامل یک فرد را دفع کند و ندیده بگیرد. آنچه امروز جامعه ما به آن نیاز دارد سلامت روح است. کشور ما یک کشور اسلامی است که در دین هم بارها به داشتن آرامش و زندگی سالم اشاره شده است. در اصل، مذهب همه را به آرامش دعوت کرده است اما در این بخش هم می بینیم نه تنها پیشرفت نکرده ایم که پسرفت هم داشته ایم.

وی تصریح کرد: مردم جامعه ما نیازمند شادی بیش از پیش و خوشبختی هستند و باید برای تحقق این مهم تلاش شود. نمی گویم مسئولین باید پیگیری کنند؛ خیر، چون خود ما هم در تلاش هستیم کمک کنیم اما واقعا به کمک نیاز داریم، به کمک یک برادر بزرگ تر؛ همه باید بخواهند تا فرهنگ، فرهنگ سازی شود.

نخستین جشنواره فیلم سلامت از ۱ تا ۵ شهریور به دبیری دکتر ابراهیم داروغه زاده برگزار خواهد شد.

علاقه مندان میتوانند با مراجعه به وب سایت WWW.honarsalamat.com  ویا کانال تلگرام    telegram.me/honarsalamat  اطلاعات بیشتری  دریافت کنند.