رویدادها و تازه‌ها

درمان را برای همه افراد جامعه رایگان کنید

درمان را برای همه افراد جامعه رایگان کنید

کارگردان فیلم «تابو» معتقد است که بهداشت و درمان باید برای همه افراد جامعه رایگان شود تا مردم بدون دغدغه هزینه سراغ درمان بیماری شان بروند.

به گزارش جشنواره فیلم سلامت، خسرو معصومی با اشاره به درخواست جامعه سینمایی از وزارت بهداشت و درمان گفت: از مسئولان وزارت بهداشت و درمان می‌خواهم تا بهداشت و درمان برای همه مردم جامعه رایگان شود و هیچ فردی با مراجعه به بیمارستان با بخیه های باز برنگردد.

وی با اشاره به اینکه باید به مردم آموزش داده شود تا به فکر سلامتی خود باشند، ادامه داد: اینکه مردم به سلامت خود اهمیت نمی دهند ناشی از مشکلات مالی است زیرا با مراجعه به بیمارستان ها با ارقام نجومی مواجه می شوند.

کارگردان «تابو» خاطرنشان کرد: درکشورهای اروپایی به مردم جامعه بهداشت و سلامت آموزش داده می شود و زمانیکه می بینند جامعه به فکر سلامتی آنها است و هیچ هزینه ای برای درمان نباید پرداخت کنند به فکر سلامتی شان هستند و کمتر بیمار می شوند.

معصومی با اشاره به فیلم «رسم عاشق کشی» گفت: در این فیلم به قتل محیط بان ها اشاره کرده ام مهمترین موضوعی که این روزا در کشور ما نیز اتفاق افتاده است. به نظرم زمانیکه در چنین فیلم هایی به موضوعاتی خاص پرداخته می شود باید مسئولین بدانند که چنین مشکلی در جامعه وجود دارد و در جهت رفع آن برآیند و بی تفاوت نباشند.

وی ادامه داد: جشنواره فیلم سلامت بعد از 30 سال راه اندازی شده است اما با توجه به موضوعی که دارد باید زودتراز این اتفاق فرهنگی می افتاد زیرا حتی کوچکترین تاثیر در این زمینه می تواند مفید باشد.

کارگردان «خرس» با بیان اینکه باید مسئولان و متولیان همکاری لازم را داشته باشند، افزود: یادم می آید 20 فیلم کوتاه چند دقیقه ای برای بهزیستی ساختم اما تنها سازمان بهداشت جهانی حمایت کرد و رسانه ملی این فیلم ها را پخش نکرد.

معصومی با بیان اینکه قیمت دواها بسیار بالا است یادآور شد: بیماران زیادی داریم که قادر به خرید داروهایشان نیستند و وزارت بهداشت باید برای این معضل تمهیدی بیاندیشد.

وی با بیان اینکه مسئولان و متولیان امر نباید تنها حرف بزنند، یادآور شد: عباس کیارستمی هنرمند شناخته شده کشورمان است چرا برای درمان باید به فرانسه برود؟ باید بهترین معالجات برای وی در کشور خودمان درنظر گرفته شود.

کارگردان «باد در علفزار می پیچد» گفت: ابراهیم داروغه زاده مرد شریفی است و من امیدوارم روند جشنواره به همان شکلی که خودش می‌خواهد پیش رود و من از هر فیلم و جشنواره ای که موجب سلامت افراد جامعه شود استقبال می کنم و امیدوارم دیگر شاهد نباشیم که کودکی با بخیه باز به خانه برگردد.

نخستین جشنواره فیلم سلامت از ۱ تا ۵ شهریور به دبیری دکتر ابراهیم داروغه زاده برگزار خواهد شد.

علاقه مندان میتوانند با مراجعه به وب سایت WWW.honarsalamat.com  ویا کانال تلگرام    telegram.me/honarsalamat  اطلاعات بیشتری  دریافت کنند.