رویدادها و تازه‌ها

نباید تراوشات ذهنی هر فردی را گوش داد!/ بیش از نیمی از آثار موسیقی نباید تولید شوند!

نباید تراوشات ذهنی هر فردی را گوش داد!/ بیش از نیمی از آثار موسیقی نباید تولید شوند!

خواننده پاپ کشورمان گفت: نباید به تراوشات ذهنی هر فردی گوش داد و نیمی از آثار موسیقی تولید شده در سال های اخیر ناامید کننده هستند و نباید تولید شوند.

به گزارش روابط عمومی نخستین جشنواره فیلم سلامت، مجید اخشابی اظهار کرد: به صورت معمول آهنگسازان به خروجی نهایی اثر خود و تاثیر روانی آثارشان به لحاظ خوب یا بد بودن بر مخاطب، تردیدی ندارند. در اصل می توان گفت هنگام ساخت اثر، تاثیرگذاری بر مخاطب هدف کار است اما اینکه در نهایت بر یکی مثبت و بر دیگری منفی باشد، بر اساس نوع نگاه افراد است.

وی یادآور شد: در زمینه شعر هم همین گونه است؛ شاعران صرفا می خواهند شعری گفته شود که تاثیر و جلب توجه کند و باز نشر شود و اینکه آیا می تواند به شخص شنونده کمک کند و او را در شرایط روحی و روانی بهتری قرار دهد، هدف نیست.

خواننده تیتراژ سریال خانه به دوش تصریح کرد: بیش از نیمی از کارها نباید تولید شود چرا که جنبه های یاس و ناامیدی و سیاه نمایی در آثار دیده می شود و با هر بار تکرار آن، این گونه تفکرات منفی بر روح و ذهن جوان ها رسوب می کند و شاید ممکن است سال ها بعد آن جوان با خود فکر کند که چه چیزهایی را در جوانی گوش می داده است.

اخشابی ادامه داد: تقریبا هر موزیسینی می تواند با خلق آثارش تفکرات خود را منتشر کند اما این مخاطب است که باید با فهم و منطق انتخاب کند که چه گوش بدهد و چه گوش ندهد.

به گفته وی، مخاطب باید با ارزیابی آثار و شناخت خود دست به انتخاب بزند چرا که یک اثر خوب می تواند مخاطب را به سمت احساسات و افکار خوب سوق دهد و یک اثر منفی می تواند تشنج های ذهنی یک فرد همیشه معترض به همه چیز را، بیشتر کند. این خواننده پاپ تاکید کرد: موسیقی و شعر نقش بسیار مهمی در سلامت روانی افراد و جامعه دارد. این ها متاسفانه ناهنجاری های موسیقی ما است که از غرب نشات گرفته و اجتناب ناپذیر هم هست.

اخشابی گفت: حتی در ادبیات هم پرخاشگری وجود نداشته، اگر کسی عاشق بوده در صورت نرسیدن به معشوق، منزوی و گوشه نشین می شد، درحالی که در شعر های امروز نشانه های تهدید و خشونت دیده می شود. این پرخاشگری ها با فرهنگ متشخصانه عاشق و معشوق در کشور ما منافات دارد. هر چیزی را که از ذهن هر فردی که در یک لحظه ای دچار مشکلات است، تراوش می کند نباید گوش داد.

نخستین جشنواره فیلم سلامت از ۱ تا ۵ شهریور به دبیری دکتر ابراهیم داروغه زاده برگزار خواهد شد.

علاقه مندان میتوانند با مراجعه به وب سایت WWW.honarsalamat.com  ویا کانال تلگرام    telegram.me/honarsalamat  اطلاعات بیشتری  دریافت کنند.