رویدادها و تازه‌ها

با زبان هنر موثرتر می توان پيامهای سلامتی را به جامعه منتقل كرد

با زبان هنر موثرتر می توان پيامهای سلامتی را به جامعه منتقل كرد

دكتر عباس صداقت مطرح كرد: 
با زبان هنر بسيار راحت تر، موثرتر و نافذتر می توان پيامهای سلامتی را به جامعه منتقل كرد. 

دكتر صداقت، رییس اداره کنترل ایدز و بیماری‌های آمیزشی وزارت بهداشت در گفتگو با خبرنگار موسسه آوای هنر سلامت درباره برگزاری مسابقه طراحی پوستر به مناسبت روز جهانی ایدز بیان کرد: برگزاري اين مسابقه باهدف ترغيب تفكر نوجوانان و جوانان در زمينه ايدز و نيز خود مراقبتي برگزار شد. زيرا يكي از رويكردهاي بسيار مهم در ايجاد حساسيت در بين جوانان و نوجوانان برگزاري مسابقاتي از قبيل نقاشي، مقاله نويسي، داستان و رمان نويسي است.

وي در پاسخ به اين سوال كه هنر چگونه مي تواند به گسترش سلامت در كشور كمك كند، اظهار داشت: در همه جاي دنيا ثابت شده كه افراد تاثيرگذار خصوصا هنرمندان مي توانند نقش مهمي را در انتقال پيامها داشته باشند. با زبان هنر بسيار راحت تر ، موثرتر و نافذتر مي توان پيامهاي سلامتي را به جامعه منتقل كرد. رسانه ها با استفاده از هنر مي توانند پيامهاي سلامتي را به پيامهايي تاثيرگذار با مخاطب بيشترتبديل كنند.

اين مقام مسئول تاكيد كرد: از ديگر اقدامات وزارت بهداشت براي اين هفته نامگذاري روزهاي هفته است كه در هركدام ازآنها اطلاع رساني هايي از بيماري ايدز صورت بگيرد و بنا داريم در تمامي دانشگاه هاي علوم پزشكي كشور، مراسمي با هدف تبيين تعهدي دوباره براي ايجاد عزم همگاني در پايان دادن به بيماري ايدز داشته باشيم.

صداقت خاطرنشان كرد: امسال برنامه هايي با حضور درميان مردم براي جلب مشاركتشان و نيز با هدف اطلاع رساني براي خود مراقبتي در برابر ابتلا به ايدز ترتيب داده ايم كه راه اندازي پايگاه هاي اطلاع رساني سيار و پايگاه هاي موبايل در نقاط مختلف كلانشهرهاي كشور را نيزدر دست اجرا داريم.

وي به راه اندازي بسيج اطلاع رساني بويژه در بين دانشجويان دانشگاه هاي تحت پوشش وزارت علوم، دانشگاه آزاد و وزارت بهداشت خبر داد وگفت: شعار روز جهاني ايدز امسال عبارتست از"درمان اچ آي وي كليد پيشگيري است و بيماران را براي درمان حمايت كنيد". كه بر افزايش پوشش درمان تاكيد دارد.

صداقت تصريح كرد: يك شعار ديگر هم " بشتابيد به سوي پايان همه گيري اچ آي وي با تشخيص به موقع درمان به موقع و حمايت به موقع از بيماران" بود كه قرار است با اولويتي بيشتر از گذشته نسبت به تحقق اين شعارها اقدام شود.

موسسه آوای هنر سلامت، پیش از این اعلام کرده بود، نظر به ضرورت آموزش همگانی در زمینه پیشگیری و کنترل ویروس اچ.ای.وی (ایدز)، مسابقه طراحی پوستر با موضوع "ایدز" را به مناسبت روز جهانی ایدز برگزار می کند.

موسسه آوای هنر سلامت، چندی پیش با هدف تهیه و تولید سریال ها و فیلم های تلویزیونی، ویدیویی، انیمیشن، کوتاه، بلند و مستند اعم از داستانی، آموزشی، صنعتی و تاریخی و برگزاری جشنواره های فرهنگی و هنری به منظور بالابردن سطح دانش و بینش عمومی در حوزه نظام سلامت توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با مدیر عاملی ابراهیم داروغه زاده تاسیس شد.

علاقمندان می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر به وب سایت این موسسه به نشانی www.honarsalamat.com مراجعه نمایند.