رویدادها و تازه‌ها

رشد جامعه منوط توجه به سلامت است/سلامت مهمتر از ثروت و شهرت

رشد جامعه منوط توجه به سلامت است/سلامت مهمتر از ثروت و شهرت

ارشادی توجه به سلامت را یکی از ارزش‌های مهم زندگی معرفی کرد که باید در اولویت‌های روزانه هر انسانی قرار گیرد.

به گزارش روابط عمومی نخستین جشنواره فیلم سلامت،  همایون ارشادی گفت: بدن سالم باارزش‌ترین نعمت خدا است، هر انسانی باید از این نعمت به‌درستی استفاده کند و قدر این نعمت را بداند. توجه به سلامتی و تندرستی یکی از ارزش‌های بسیار مهمی است که گاهی ناآگاهانه آن را نادیده می‌گیریم.

این بازیگر بین‌المللی، با اشاره به پیشرفت و ترقی جوامعی که به سلامتی‌شان اهمیت می‌دهند، اضافه کرد: عدم توجه به سلامتی ما را از رسیدن به اهداف و پیشرفت‌های روزافزون باز می‌دارد، امروزه در بیشتر کشورهای پیشرفته دنیا مردم اهمیت زیادی به زندگی سالم می‌دهند، به این دلیل که رشد و ترقی جامعه و کشور خود را منوط به سلامتی خود می‌دانند.

ارشادی توجه به سلامتی را امری شخصی دانست و توضیح داد: زندگی سالم امری‌است که هر انسانی برای رسیدن به آن باید از خودش شروع کند، سبک زندگی خود را تغییر دهیم و عادات غلط‌‌‌‌مان را کنار بگذاریم. با این‌کار برای سلامتی خودمان تلاش کرده‌ایم.

 بازیگر فیلم درخت گلابی ادامه داد: خصوصیات بدن انسان‌ها با یکدیگر متفاوت است. پس هر انسانی باید برای داشتن یک بدن سالم، خصوصیات خودش را بشناسد و بداند باید برای سلامتی خود چه کارهایی انجام دهد.

ارشادی، در زندگی فردی‌ خودش سلامتی را بالاتر از ثروت و موقعیت اجتماعی قرار داده و در این زمینه تاکید کرد: بهتر است بدانیم که ثروت، آسایش، موفقیت‌های شغلی در برابر سلامتی جسمی و روحی ما ارزش کمتری دارد. پس برنامه‌های کاری خود را به گونه‌ای سازمان‌بندی کنیم که به سلامتی هم توجه شود.

بازیگر سینما و تلویزیون، سینما را رسانه‌ای کارآمد و اثرگذار معرفی کرد و گفت: یکی از رسانه‌هایی است که می‌تواند اهمیت سلامتی را به مردم یادآوری کند، سینما است. این مدیوم به افکار عمومی جهت می‌دهد و چه‌بهتر که این جهت‌دهی در زمینه اهمیت به سلامتی و زندگی سالم باشد. جشنواره فیلم سلامت می‌تواند به مردم یادآور شود که مثلا اگر فلان رفتار خود را کنار بگذارند، عمر طولانی‌تر و زندگی سالم‌تری خواهند داشت.

ارشادی افزود:  همه رسانه‌ها باید برای ترویج زندگی سالم تلاش کنند و اهمیت سلامتی و راه‌های مراقبت از آن را به مردم اطلاع‌رسانی کنند. سینما یکی از این رسانه‌ها است. روزنامه‌ها، تئاترها، رادیو و تلویزیون هم در این زمینه نقش موثری دارند.

این بازیگر تئاتر با اشاره به تئاتری که با موضوع سلامت کار کرده است گفت: 3سال‌ پیش تئاتری کار کردم که به بیماری ایدز می‌پرداخت و استقبال خوبی از این تئاتر شد. با تجربه حضوری که در این نمایش داشتم می‌توانم بگویم هنرهای نمایشی ابزار خوب وتاثیرگذاری در زمینه سلامت محسوب می‌شود.

نخستین جشنواره فیلم سلامت 1 تا 5 شهریور به دبیری دکتر ابراهیم داروغه زاده برگزار خواهد شد.

علاقه مندان میتوانند با مراجعه به وب سایت www.honarsalamat.com  و یا کانال تلگرام    telegram.me/honarsalamat   اطلاعات بیشتری  دریافت کنند.