رویدادها و تازه‌ها

سرانه ورزش کشور پایین است/آسیب غذاهای چرب و فست فود به مردم

سرانه ورزش کشور پایین است/آسیب غذاهای چرب و فست فود به مردم

بازیگر سریال دردسر والدین گفت: این روزها بیشتر مردم غذاهای چرب و فست فود استفاده می‌کنند و از لحاظ ورزش هم سرانه کشور بسیار پایین است و به غیر از ورزشکارانی که به صورت حرفه‌ای به ورزش می‌پردازند کمتر کسانی را داریم که در طول روز ورزش کنند..

به گزارش روابط عمومی نخستین جشنواره فیلم سلامت، فاطمه گودرزی اظهار کرد: هفته‌ای سه روز ورزش می‌کنم و اغلب غذای سالم خورده و کمتر از فست فود و غذاهای چرب استفاده می کنم. 

وی در مورد فعالیت‌های ورزشی خودش توضیح داد: از دوران نوجوانی و جوانی شروع به ورزش کردم و تقریبا همیشه ورزش را به صورت مستمر انجام می دهم. در این سن هم هفته‌ای چند روز ورزش را برای خودم ضروری می‌دانم و بدنسازی، والیبال و شنا ورزش‌هایی است که انجام می‌دهم. در گذشته هفته‌ای شش روز و الان به دلیل شلوغی کار و به توصیه مریبان وزرشی‌ام و برای استراحت بیشتر عضلات، هفته‌ای سه روز ورزش می‌کنم.

به گفته بازیگر فیلم می خواهم زنده بمانم ادامه داد: در حال حاضر به دلیل مشغله کاری زیادی که دارم نمی‌توانم روزانه و در منزل به ورزش بپردازم به همین دلیل هفته‌ای سه روز به باشگاه می‌روم.

گودرزی عنوان کرد: ورزش کردن بی‌نهایت در سلامت من موثر بوده و به دلیل انجام حرکات ورزشی که به صورت مستمر و از سنین نوجوانی انجام داده‌ام، عضلاتی ورزیده دارم که در این سن کمک زیادی به من کرده و در سلامتی‌ام تاثیر داشته  است.

وی اظهار کرد: ورزش از لحاظ روحی هم بسیار برایم موثر بوده و همیشه در طول زندگی‌ام باعث شادابی و سرزند‌گی‌ام شده است.

گودرزی در ادامه در مورد توجه به تغذیه مناسب گفت: از لحاظ رژیم غذایی همیشه با اینکه علاقه به غذاهای چرب و شیرین داشتم اما مراعات می‌کردم و بیشتر با خوردن غذاهای رژیمی و سبزیجات، حتی در مواقعی که سر فیلمبرداری بودم، سعی می‌کردم کمتر به سلامتی‌ام آسیب برسانم.

وی افزود: رژیم غذایی اگر مطابق با اصول و برنامه باشد نه تنها هیچ آسیبی برای بدن ندارد بلکه در سلامتی ما نیز بسیار تاثیرگذار است. در حال حاضر من سعی می‌کنم کمتر به پختن غذاهای چرب بپردازم و تمامی سعی‌ام در آشپزخانه و پختن غذا برای افراد خانواده این است که لااقل غذاها مضر نباشد.

دبیر جشنواره فیلم و عکس مادر عنوان کرد: در کشور ما اطلاعات مردم نسبت به موضوعات پزشکی و سلامت بیشتر شده ولی مراعات کردن رژیم غذایی مناسب بسیار کم است. در گذشته این همه تنوع غذایی و رستوران وجود نداشت و مردم تحرک بیشتری داشتند و در نهایت سلامت بدن‌ها نیز بیشتر بود. در گذشته به دلیل عدم پرخوری افراد جامعه هم سالم‌تر بودند و هم دارای تناسب اندام بیشتری بودند و افراد چاق کم داشتیم، اما در حال حاضر بیشتر مردم فقط به خوردن و پر کردن یخچال‌ها و رفتن به رستوران‌ها فکر می‌کنند.

به گفته گودرزی، غذاهای حاضری و فست فودها و تنقلاتی که جدیدا و در سال‌های اخیر بیشتر مورد توجه و استفاده قرار گرفته باعث به خطر افتادن سلامتی کودکان شده است و بیش از همه استفاده از شکلات و فست فودها است که سلامت کودکانمان را تهدید می‌کند.

وی ادامه داد: سیستم زندگی‌ها و بازی‌های کودکان نیز تغییر کرده و امروزه بی تحرکی یکی از بیشترین دلایل چاقی و بیماری در کودکان است.

گودرزی در مورد مصرف دخانیات نیز بیان کرد: باید برای عدم مصرف دخانیات از تمامی رسانه‌ها به منظور آگاهی بخشی و اطلاع‌رسانی کمک گرفت تا بتوان به مردم اطلاعات کافی داد که استفاده از دخانیات چه عواقبی می‌تواند داشته باشد.

وی افزود: نبود کنترل و مالیات کافی بر روی واردات دخانیات یکی از اصلی‌ترین عواملی است که باعث استفاده بیش از حد و توزیع دخانیات در کشور شده است. باید برای کاهش مصرف دخانیات از تمام مجلات، روزنامه‌ها، رسانه ملی و سینما استفاده کرد تا بتوان به درستی مردم را از مضرات سیگار و دخانیات مطلع کرد، تا بدانند که مصرف دخانیات می‌تواند چه بیماری‌ها و عوارضی را برای آنها در بر داشته باشد.

وی همچنین بیان کرد: در حال حاضر با وجود تکنولوژی مدرن و فضاهای مجازی می‌توان با ساخت فیلم‌های کوتاه آموزنده به نوعی جریان‌سازی و فرهنگ‌سازی در مورد عدم استفاده از دخانیات انجام داد که قطعا نتایج مفید و موثری در پی خواهد داشت.

نخستین جشنواره فیلم سلامت از 1 تا 5 شهریور به دبیری  ابراهیم داروغه زاده برگزار خواهد شد.

علاقه مندان میتوانند با مراجعه به وب سایت  www.honarsalamat.com و یا کانال تلگرام    telegram.me/honarsalamat  اطلاعات بیشتری  دریافت کنند.