رویدادها و تازه‌ها

برای کاهش ابتلا به ایدز، تلویزیون به وزارت بهداشت کمک کند

برای کاهش ابتلا به ایدز، تلویزیون به وزارت بهداشت کمک کند

بازیگر پیشکسوت ایرانی بر لزوم همکاری دوسویه رسانه های تصویری با وزارتخانه هایی مانند بهداشت و آموزش و پرورش برای کاهش ابتلا به ایدز تاکید کرد.

 ثریا قاسمی بازیگر پیشکسوت سینما، تئاتر و تلویزیون درباره چرایی کمتر ساخته شدن فیلم و یا مجموعه ای در سینما و تلویزیون در باره بیماری ایدز گفت: برای اطلاع رسانی و آگاهی بخشی در باره بیماری ایدز نیازمند به یک مشارکت ، همراهی و همفکری گروهی بین هنرمندان ، مسئولین و متولیان هستیم.

وی ادامه داد: به طور حتم تلاش های انفرادی هنرمندان و فیلم سازان به جایی نمی رسد و ارگانهای متولی امور فرهنگی باید در این زمینه کنار هنرمندان باشند و نوعی تعامل دوسویه صورت گیرد.

تمامی ارگانها به هم کمک کنند برای مقابله با رشد این بیماری

 بازیگر “مارال”، “مجمسه” و “دعوت” با تاکید بر حضور جدی تمام ارگان های ذیربط درباره بیماری ایدز تصریح کرد: وزارت بهداشت و درمان ، وزارت آموزش و پرورش، دانشگاهها، تلویزیون، خانه سینما، وزارت ارشاد و کارگردان و فیلمنامه نویسان باید با تشکیل یک اتاق فکر کارا که قدرت تصمیم گیری و اجرا داشته باشد باید در این زمینه به تعامل و جمع بندی برسند.

وی خاطرنشان ساخت: برای مقابله به ابتلا به ایدز باید به سراغ آموزش رفت و از تولید فیلم و سریال گرفته تا گنجاندن واحدهای درسی درباره این بیماری در دبیرستانها و مراکز پیش دانشگاهی را عملیاتی کرد.

برای آگاهی بخشی درباره ایدز تلویزیون وارد عمل شود

بازیگر سریالهایی مانند “شب دهم” و “صاحبدلان” تاکید کرد: در این میان سینما و از آن مهمتر تلویزیون به شدت می توانند مثمرثمر عمل کنند. تلویزیون گستره مخاطب بالایی دارد و هنوز هم اگر محصول خوب تولید شود مخاطبان تلویزیون را به ماهواره ترجیح می دهند. در زمینه آگاهی بخشی پیرامون ایدز و بیمارانش هم بهترین حالت استفاده از قابلیت های تلویزیون برای آگاهی سازی است.

وی افزود: تلویزیون در این حیطه می تواند به کمک وزارت بهداشت بیاید و با تعامل طرفین مجموعه هایی تولید شود که آگاهی درباره این بیماری را بالا می برد.